Dodržujete velikonoční zvyky?

Odpovědi
hanulka11

Tak u nás po městsku-nezažila jsem venkovské zvyky......
u nás beránek, mazanec, barvíme vajíčka, velik. výzdoba a pak tedy pletení pomlázky a mrskut .

dědapetr

Na vesnici jme je dodržovali,ale co jsme ve městě tak už ne.

Drap

Snažíme se ze všech sil. Poslední dobou ele lidové zvyky většinou upadají. Tedy alespoň na většině uzemí.

jendahun

Asi někoho naštvu,ač nerad,ale podle mě to je jeden z nejblbějších svátků vůbec.Hlavně ty zvyky mi nikdy neseděly.Vítání jara,to ano.Dožil jsem se dalšího jara,aleluja.Mám rád první máj,Cyrila a Metoděje a VŘSR.: – ))Zítra jdu dělat do lesa.

Deli

Některé ano – pekla jsem beránka, nádivku s kopřivami, obarvila vejce, připravila koledu pro děti ze vsi, manžel si upletl pomlázku. Rodinné návštěvy spojené s „každý nařeže každé“ mi ale připadají trapné, takže asi příští rok pojedu za babičkou do Vtelna 🙂

Já...

JÁ NEE!!!

ale zbytek rodiny ano.

A vyhovuje nám to. Už 15let…

Já považuji Velikonoce ne za „JEDEN Z nejstupidnějších svátků“, ale za „NAPROSTO NEJSTUPIDNĚJŠÍ“!!!

Už jen to „šupání“ holek. Kluci jako připravujou léčky a bla, bla, bla, a holky zas jako utíkaj a jako se schovávaj, ALE NE ZAS TAK MOC (ABY JE TI KLUCI nakonec přece jen NAŠLI A DOHNALI…).
No a pak ty holky jakoby pištěj, a bráněj se, pak ten zadek stejně vyšpulej…

No hotový divadlo… ☹

A co z toho všeho? Kocoviny a kvanta vajec plných cholesterolu. A ztracenej den…

PS. Ale přitom Vánoce – ty třeba např.miluji – i s tím předvánočním shonem…