Mirdas

Dodržujete nějaké rituály ?

Máte své rituály například ráno při vstávání, odchodu do práce, před důležitou schůzkou, sportovním utkáním a podobně ?
Doplňuji:

Může se stát, že bez provedeného rituálu můžeme trpět nervozitou a podobně co se vyskytuje u závislosti ?

Nejlepší odpověď
anonym

Jo jo…
Mám třeba ranní rituál, jak si dělám kafe.
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění: – jo – od ´toho´ rituály jsou – pokud rituál neprovedeš, můžeš trpět nutkáním (nervozitou) jej udělat třeba dodatečně…
A nemusí jít přímo o obsesi.
😉

Další odpovědi
zjentek

no bez toho, co popisuješ, to už snad ani není život ..nebo jó?
Můj život je veliký rituál a jsem si jistej, že se to vyplácí ..i když ti, co si dělaj co chtěj, to vidí naopak
Doplňuji:
B4R: myslíš vyhážu?

quentos

těch je… ranní studená sprcha, kafe se symbolickým šprkem mléka, poslech hudby o přestávkách v práci, poslední dobou odpolední či večerní procházka…

Drap

Celou řadu. Své rituály ná každý člověk, i když si to mnozí neuvědomují.

briketka10

šprk mlíka quentos mě rozesmál :))))

u mě je to jasný rádio Beat ladím hned, jak se mi rozlepí víčka
a než se mi uvaří kafíčko už mám cigaretku v puse hnus já vím
kocourek vstává se mnou a hned má plnou misku ohřáté bašty
poté usedám tam, kam chodil císař pán pěšky 😁
a tak je to u mě každičké ráno, jelikož do práce nechodím do
oběda většinou posedávám u noťase anebo u nové TV sleduju
dění ve světě apod. raduju se s kocourkem nebo poslouchám
hudbu a čučím na filmy..pak je oběd a večeře peřinka..další den
a takdále a takdále :))) a dokud neumřeli " hnijou tam dodnes " :D

Nazdar Bazar

Ovšem, říká se tomu obsedantně kompulzivní porucha.

anonym

v pracovní dyny …čaj,cigárko po ránu,zkouknu maily,vyčistit zuby a hybaj do rachoty,

Beer4Real

Jo, každý druhý den se řádně vy---u do záchodu.