Avatar uživatele
anonym

Dodržujete Desatero přikázání?!;

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56 před 3847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Snaha by byla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

ne, to se totiž nedá.
Některá z nich ano, ale určitě ne celé desatero. Nezabiješ? Absurdní. Denně šlapeme po broucích, aniž bychom chtěli. To bychom nesměli venku chodit vůbec.
Nevezmeš jména Božího nadarmo…? Ulevné „panebože“ je v této – ač jedné z nejméně religiózních zemí vůbec – zemi rozšířeno natolik, že bychom to museli odčiňovat od rána do večera.
A vůbec, příčí se mi představa Boha tak, jak ho líčí křesťané – krutého a mstivého. Takový Bůh není. Církev, a tedy i křesťanskou, si vymyslel člověk, hnala ho k tomu – jak jinak – touha po zisku. Boha k tomu použil jako nástroj – TO je hřích, a nikoli porušovat nějaká přikázání, která beztak napsal opět člověk.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Ne. Jsem „antivěřící“ a má morálka je sama o sobě taková, že nepotřebuji nějaká externí morální doporučení či přikazování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Jsem Ateista tedy člověk co nevěří v žádného boha. Nevím co je přesně v desateru, vím jen o nepokradeš, nezabiješ a nesesmilníš.
Tyhle 3 věci na 100% dodržuji, ale ne kvůli nějakému bohovi co dal nějaká přikázání.

  • Nepokradeš: prostě nejsem schopný cokoliv ukrást. Ta hanba co by byla kdyby mě někdo nachytal… nebyl bych schopný dál žít.
  • Nezabiješ: když jdu po ulici tak se dívám pod nohy a snažím se vyhýbat broučkům. Jednou když jsme s přáteli popíjeli na jedné zahrádce tak se kamarádka zmínila o tom že je vegetariánka. Ne proto že by ji nechutnalo maso, ale protože ctí právo na život každé živé bytosti. Potom jeden z přísedících zabil schválně, aby provokoval mravence co pobíhal po stole…ten člověk se v mých a kamarádčiných očích stal v ten moment jako ta nejhorší osoba na světe. V tu chvíli řekla jedna holka proč řešíme smrt nějakého mravence. vždyť je to jen zvíře. Co dává člověku právo zabít bezdůvodně jinou živou bytost? Pochopím když je to kvůli potravě, to dělá každé zvíře v přírodě a je to naprosto přirozené. Já osobně kdybych měl sníst jen to co zabiji tak jsem vegetarián, protože bych nebyl schopný zabít ani toho mravence, který každého doma jen obtěžuje.
  • Nesesmilníš: osoba která podvádí je v mých očích naprosto ubohá, protože zrazuje důvěru člověka který ji věří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

pokiaľ ho berieme ako morálny kódex, tak áno (nevraždím, ctím rodičov, nekradnem, …)

boha síce nectím (1. prikázanie, 2. prikázanie), ostatné sú, aspoň pre normálneho občana, dané i zákonom (okrem cudzoložstva).

takže ich dodržiavanie je v podstate povinnosťou.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=De­kal%C3%B3g

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kavac

Kdyby lidstvo a vůbec my všichni jsme dodržovali desatero byl by dnes jiný svět. Ne nejsem věřící, ale když si uvědomíme jaký stručný zákonný kodex vznikl již před mnoha lety musíme smeknout před moudrostí našich předků. A když přečteme jednotlivé body tak zjistíme, že ne vše dodržujeme:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­satero
Sám dodržuji určitě 4 – odpočinek je nezbytný. Dále 5, 6, 8. Dost těžko se dá dodržet 7, 9 a 10.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nejsem věříci, ale většinu přikázání dodržuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Desatero přikázání musí dodržovat jenom ten kdo je obřezán a tím je vyvoleným služebníkem JHVH, já nejsem obřezán a tak mě ty pravidla nezajímají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

nejsem věřící.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek