Avatar uživatele
anonym

Dodržuje se u vás přednost chodce na přechodu pro chodce?

Když to tak pozoruji, tak v Praze se to dodržuje velmi málo. Na první auto téměř vůbec. Přejít s více dětmi, je zralé na masakr.

Prosím, ať neodpovídají uživatelé, kterým by tato otázka mohla narušit soukromí.

honza19hk: dle vyhlášky má řidič umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 3070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jak pozoruju v Praze – obvykle ano…
😉
Ale možná je to tím, že:

  • já (řidič) přednost dávám mnohdy i ´nadbytečně´
  • já (chodec) si nemám problém ji ´vynutit´ (mnoho řidičů totiž kouká na chodce a vidí-li ´nejistotu´, prostě jedou – typicky znevýhodněni jsou starší lidé)

No – a párkrát už jsem i po autě, které mi přednost nedalo, plesknul dlaní (podobně – autům, která stojí na přechodu, zvedám stěrače)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tady se nediktuje kdo smí odpovídat a kdo ne. To musíš někam jinam.
Chodec absolutní právo přednosti nemá.

Jestlipak dodržuješ jako chodec toto :

http://www.ibe­sip.cz/cz/cho­dec/bezpecny-pohyb/prechazeni-vozovky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

chodec má přednost až v okamžiku kdy na přechod vstoupí, a ne že mu musíš zastavit. To si bohužel hodně chodců plete, pak se divěj že je něco srazí, když bez rozhlídnutí vlezou na přechod a ostatní pos…se. Přednost dávám jak kdy, záleží na více okolnostech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Blbě si to chodci vykládaj, že mají přednost, za všech okolností. Naštěstí, většina řidičů, dokáže rozeznat trdlo, od chodce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

😁 Tohle je hodně soukromý dotaz!

Hele nikde se to nedodržuje, řidič je povinen zastavit když VIDÍ chodce, tak někdy dělaj že tam nejsi a že tě neviděj. V Praze jim sklapne pusa, když je zastavujou MP. 😁

Proto se snažíme v „civilu“ koukat lidem do očí, pak je větší šance.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Docela ano, jen u určitého typu žen si dávám pozor. Tato kasta bydlí se svými nabubřelými partnery ve zdejším satelitním městě a myslí si, že mají přednost za všech okolností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

…reaguju až na doplnění: …a přesně kvůli takovejmhle b*bcům,co si todle myslí,hlavně když je namrznuto,je tolik mrtvejch chodců — máš dát přednost chodci na přechodu! ne tomu,do ho hodlá použít! vstoupit můžeš,až tehdy,když nic nejede,nebo máš zelenýho panáčka!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Vždy se najde někdo kdo nezná předpisy, nebo si je vykládá podle svého.
Nevím jak V Praze, ale tam co jezdím já, se chodci pouštějí. Vždy se najde někdo, kdo spěchá a nepustí choce, přestože zákon hovoří jasně:

ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce; tyto povinnosti se nevztahují na řidiče tramvaje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

moc ne…spíš zastaví autobusák než namýšlenej hejsek v audi na splátky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek