hapiky

Dodržuje se ještě někdejší zvyk před popravou o splnění posledního přání odsouzenému?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě vím, že jsem na tuto otázku odpovídala, ale nemůžu ji najít.

1. Indonésie

Takže hodně si zločinci objednávájí, jiný zločinec se oženil.

Svědectví z vězení: Poslední večeře před popravou byla z KFC
Poprava za pašování drog
https://echo2­4.cz/a/i9XwT/­svedectvi-z-vezeni-posledni-vecere-pred-p

2. USA
."Jednou z mála výsad, kterou mají ve Spojených státech vrazi odsouzení k trestu smrti je možnost vybrat si poslední jídlo, které snědí před popravou. I u vrahů platí, že co člověk, to chuť a tak jsou poslední menu v celách smrti velmi různorodá.

Co si před popravou objednalo 8 známých zločinců? "

Co si objednalo 89 vrahů? Ani jeden není z Texasu

https://www.ex­pres.cz/posled­ni-jidlo-pred-popravou-dje-/viral.aspx?c=A160202­_230826_dx-viral_pali
--

Doplnění:
20. září 2011
„Ve většině amerických států je tradice posledního jídla běžná, liší se ale formou. Například na Floridě je několikachodové menu omezeno rozpočtem. V minulosti se objevila řada neobvyklých přání. Například před čtyřmi lety chtěl odsouzený Philip Workman, aby jeho objednaná vegetariánská pizza byla předána bezdomovcům. James Edward Smith si v roce 1990 řekl o "kousek špíny“ a Odell Barnes v roce 2000 zase požádal o „spravedlnost, rovnost a míru ve světě“. Podle BBC zůstaly všechny žádosti bez odezvy."

„Texas zrušil poslední večeře odsouzených na smrt“

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/texas-zrusil-posledni-vecere-odsouzenych-na-smrt-fvo-/zpravy-svet.aspx?c=A110925­_133112_ln_zah­ranici_jv

Ad sesednizkola,

  1. vaše poznámka o zrušení poslední večeře od r. 2011 platí jen v Texasu
  2. neodpověděl jste na otázku
  3. nerozklikl jste odkaz, ani jeden z popravených, které jsem uvedla, není z Texasu
  4. neuvedl jste odkaz na své nepřesné tvrzení

--

Ani v jednom odkazu není popravený z Texasu, stačí rozkliknout odkaz a přesvědčit se, že připomínka sesednizkola je nesprávná.

Další odpovědi
Drap

Většinou ano. Jedná se o ty státy, kde je poprava zákonem povolena.

sesednizkola

Annas: Poslední jídlo bylo v roce 2011 zrušeno. Dnes mají to co ostatní vězni.