Monie

Dodává vám energii zelený čaj?

Kamarádka mi ho doporučila místo kafé, když nemám zas tak velkou únavu. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Hohny

Tak určitě povzbudí, záleží jak je silný, ale s kafem se to nedá srovnávat, čaj má delší účinek, avšak menší. Jinak ještě lepší (více kofeinu) má černý čaj, dávám ho každé ráno a je to znát.
Doplňuji:
Taky není čaj jako čaj, to že necítíte účinky může být způsobeno právě kvalitou čaje. Já piji jedině sypaný, ale dají se sehnat i kvalitní sáčkové čaje, ovšem musíte správně vybírat, protože přece jenom do sáčku moc nevidíme, takže výrobce si tam může cpát co chce. Já když si dám na večer čaj, tak nemohu usnout, to povzbuzení je tam znát.

Další odpovědi
hanulka11

zelený čaj piji, chutná mi, ale že bych nějak pociťovala příliv něčeho…to ne
prostě si na něm pochutnávám

Drap

Kařdý čaj přidá nějakou energii. Je to otázka zvyku. Zelený čaj je dobrý.

sevos

Piji ho,ale žádný příliv energie nepocitˇuji.

quentos

píval jsem ho zamlada. Pak jsem přešel na kafe. Zelenej čaj mi nedělá moc dobře od žaludku. Ale povzbuzující účinky má, to jo.