palicce

dodatek k soudnímu řízení

On přítel projednávání tohoto §247c,e měl už tento rok třikrát, jenže se to třikrát odročilo, protože se nedostavili svědci. Teď budou předvedeni policií. A soud byl odročeno na 21.1.. To, že je ve výkonu trestu je za proměnu podmínky za §247 a neoprávněné držení platební karty.To asi tedy znamená, že teprve úhrný trest dostane ? A nevíte, co mu asi tak hrozí?

Odpovědi
standa

Bez znalostí všech souvisejících okolností lze s jistotou tvrdit pouze to, co říká zákon, a to že horní sazba obou trestných činů je 2 roky.

A ustanovení o souhrnných trestech stanoví, že se uplatní přísnější trest, takže 2 roky.
Teoreticky by tato sazba mohla být zvýšena o 1/3, ale to by se muselo prokázat tzv. ´vícečinný´souběh trestných činů, a to si myslím, že v tomto případě nehrozí.