Avatar uživatele
Miroslavst

Dočkali jste se někdy omluvy? Je to slušnost, která vypovídá o člověku?

Jakým způsobem byste definovali omluvu?
Dočkali jste se někdy omluvy nebo ne? A když ne, co jste si o dotyčném mysleli? A pokud ano, přijali jste ji proto, že dotyčný přestřelil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, annas, iceT, poa.li před 4801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-je-dulezita-omluva-samozrejme-ze-to-co-clovek-udelal-tim-nevymaze-ale-zmirni-negativni-dusledky

Já ani tak nestojím o omluvu,ale o to,aby se to už neopakovalo, případně aby se dotyčný snažil napravit co mi způsobil,,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

U pár lidí ano jinak ne podle mě když někdo něco někomu provede měl by se za to omluvit .Jinak pokud by se mě ten nebo tá dotyčná omluvila tak bych se jí pokusila odpustit ale nikdy bych na to co mě udělala/udělal nezapoměla

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Také mě zajímalo, zda se určití lidé umí omluvit. Někdo ano, jiný ne. Omluva je vyslovení lítosti, že jsem někomu křivdila. Přiznám tím nejen úctu k druhému člověku, ale i to, že mi na něm záleží a nechci mu záměrně ublížit. Očekávám, že se k mé omluvě postaví vstřícně a můj krok ocení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Někteří lidé se omlouvají proto, že vědí, že příště budou potřebovat něco dalšího. To není pravá omluva ale vypočítavost. Jinak myslím, že omluva je motivována touhou po očištění svědomí, nebo uvedení nějakého nedorozumění na pravou míru.. Obou druhů jsem se párkrát dočkal, ale ne pokaždé jsem dokázal vše smazat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Myslíte takovou omluvu jako se omluvil Martin Michal Kateřině Brožové ?
Děkuji nechci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek