skorcovaz

Docházka Excelu, znáte vzorec?

Dobrý den, chtěla jsem spočítat docházky v xls, v jedné buňce (např. A1) byl příchod (např. 6:45 h.) a ve druhé buňce (např. B1) odchod (např. 14:05 h.). Formát buněk jsem nastavila na čas a hh:mm.
Text výpočtu vypadala nějak takto:
=(b1-a1)+(d1-c1)+(f1-e1)
..atd, prostě jsem tam vypsala všechny dny a mělo mi to vyplivnout pouze součet hodin a minut v šedesátkové soustavě. Nevíte prosím, proč mi to píše nějaké nesmyslně malé číslo, cca 3× menší? Nebo máte nějaký tip na její spolehlivý výpočet jenom ze zadaných příchodů / odchodů?
Předem děkuji za odpověď!
Doplňuji:
Děkuji za radu, je to tak přehlednější. Ale pořád mi to ukazovalo stejně. Nakonec jsem zjistila, kde je chyba! Sice jsem ve všech buňkách měla formát hh:mm, ale ve výsledku jsem měla hodinový součet změnit na dekadickou soustavu, t. j., aby mi to hodiny sečetlo a nepřevedlo hned na 24 hodinový formát.. Už tam nemám 21:50 h., ale správných 69:50 h.. :D

Nejlepší odpověď
Pájo

Dejte ty dny pod sebe.
Sloupec B mínus sloupec A v prvním řádku. Ve sloupci C v 1. řádku výsledek rozdílu B – A
Sloupec B mínus sloupec A ve druhém řádku. Ve sloupci C v 2. řádku výsledek rozdílu B – A
Sloupec B mínus sloupec A ve třetím řádku… atd.
Celkové hodiny pak sečtete v celém sloupci C někde dole.

Uspořádání ve sloupcích Vám dovolí zapracovat do vzorce např. i povinné přestávky.
Doplňuji:
Každý den v měsíci budete mít v Excelu jako jeden řádek.
To také umožní bez větších úprav snadný součet dní v měsícch, které se liší počtem jednotlivých dnů.
Snadmo označíte podbarvením řádky představující víkendy a svátky.

http://imageshac­k.us/photo/my-images/405/im­gvst.jpg/

Další odpovědi
krtek216

mám teď zrovna stejný problém…sčítá mi to 24 hodinový formát…jak to prosím předělám do dekadické soustavy??? a ještě jeden dotaz…potřebovala bych taky počítat rozdíl od předepsané pracovní doby..a někdy je to do minusu…což excel v časovém formátu nějak odmítá…co stím??? předem díky za rady..Eva

Hykam

Udělal bych to jak píše Pajo, 1 den – 1 řádek, nicméně timto vzorečkem =SUMA(B1-A1;D1-C1;F1-E1) můžede zadat i přerušení výkonu práce. Vypočítá Vám to dobu, kterou jste strávila v práci, dole na konci měsíce pouze sečtete sloupec (opět =SUMA) a máte hodiny za měsíc.

anonym

Je to krása, ale proč vynalézat nové, když v šablonách je docházka nebo free https://www.go­ogle.cz/search?q=doch%C3­%A1zka+zdarma&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Pájo

Mám to už roky… to ještě žádné šablony nebyly ;) a člověk si musel poradit sám…