Lilinka B

Dobrý, výkonný tablet? Pište typy.

Nejlepší odpověď
Bedy

A v jaké cenové relaci by se měl tablet pohybovat? Stačí něco levnějšího kolem 10 tisíc nebo chcete něco dražšího tak kolem 20 tisíc? Určitě nekupujte levné tablety s Androidem – ony sice vypadají hezky, jsou levné, ale ta cena, to je kámen úrazu. Většinou nic nevydrží, slušný výkon nenabídnou, na práci se to nehodí a Vy byste byla jen zklamaná.

Zásadní otázky:
Jak by měl mít velký displej? Stačí malý 7–8 palcový nebo bude lepší 10 palcový? Nebo větší? Jak prostorný by měl mít disk? Stačí třeba nějakých 16GB nebo chcete víc? Třeba 64GB?
Přejete si i 3G modem nebo si vystačíte jen s Wi-Fi? Potřebujete bluetooth? Vyžadujete přední foťák/kamerku pro videohovory nebo stačí jen ta vzadu? A co na tabletu chcete dělat?

Obecně se dá říci – Pro masové konzumní využití je dobrý iPad, pro plnohodnotné aktivní používání je výborný Windows 8 nebo levnější, ale omezenější Windows RT. Řada lidí sice na Windows RT nadává, ale jeden takový tablet (tedy spíše „tabletonotebook“ – tzv. hybrid v rodině jeden máme a na kancelářskou práci a sem tam nějakou hru, když je nuda, to je naprosto dostačující.

Takže bych odpověděl na ty zásadní otázky a podle toho vybíral. Buď iPad, nebo tablet s Windows 8, eventuálně s Windows RT. Dobrý výrobci jsou Lenovo a Dell, nicméně špatné tablety nedělá ani Asus (notebooky sice žádná sláva, ale ty tablety jim docela jdou, co zatím mám zkušenosti – musím zaklepat).

Další odpovědi
Majkl95

Hele fakt si nekupuj žádný tablet s androidem protože kámoš si kupoval nějaký Cogen nebo co to je za pseudoznačku :D a nevydržel mu ani 3 měsíce :D jo a taky si stěžoval že je pomalý že počítač jede víc rychle :D hele určitě dej na radu bedyho ten se fakt vyzná :) poradil mi s mobilem a určitě ti poradí i s tabletem :D

marci1

Otázky se nesmí opakovat. Viz : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=dobr%C3%BD%20v­%C3%BDkonn%C3%BD%20ta­blet

Jsemtady

Momentalne bych pockal do konce zari. To vyjdou nove od Apple, meli by mit i novej levnejsi mini, ikdyz trebas nekoupis primo apple, tak se da cekat ze klesnou ceny konkurence a pripadne konkurence vyda nove. Osobne bych tedy s nakupem vyckal.

Bedy

marci1: Já Vám rozumím, ale v oblasti počítačů a elektroniky bych byl tolerantnější, tady se to hýbe obrovskou rychlostí. Co bylo před rokem TOP, letos je jen, řekněme, lepší průměr.