Limak 123

Musim uzivat Rivotril. Viete prosim poradit, aka nahrada sa vam najviac osvedcila?

Dobry vecer, tiez musim uzivat Rivotril. Viete prosim poradit, aka nahrada sa vam najviac osvedcila ?

Rad by som si precital odpovede od ludi, ktori to zazili na „vlastnej kozi“.
Vdaka Vam vopred. Pekny vecer.

Nejlepší odpověď
mosoj

Trittico. Není návykové!!! Rivotril postupně nahrazovat tritticem. Nicméně obojí je na předpis, takže hlavní slovo bude mít lékař.

Další odpovědi
ivzez

Rady laiků, kteří na tom budou po zdravotní stránce
jinak než Vy, Vám k ničemu nebudou.
Zdravotní otázky konzultujte s lékaři, kteří zanjí Váš zdravotní stav.

Edison

To je spíše na to se zeptat svého lékaře, či lékárníka.

Jiří Bohumil

Náhradu Ti neporadím, ale snaž se jej zbavit. Ale varuji Tě před rychlým ukončením užívání Rivotrilu. Je pěkný „svinstvo“ a je silně návykový. V případě náhlého ukončení jeho užívání dostaneš klasické abstinenční příznaky, jako při delším užívání běžných narkotik. A není to legrace!
A pokud si myslíš, že by jsi jej už možná nepotřeboval, snaž se jej opravdu zbavit.
V případě, že by jsi ale chtěl jeho užívání ukončit, je nutné velmi, velmi pomalu a po částech ubírat a snižovat dávky. Trvá to někdy, v závislosti na užívaném množství i více jak půl až tři čtvrtě roku. A je dobré to konzultovat s lékařem (psychiatrem, ke kterému máš důvěru).

Edison

Ivzez: By to chtělo si tuto odpověď dát někam na plochu, aby to jeden nemusel pořád psát kolem dokola, co? 😁