Dobrý večer. Na venkovní dlažbu typu mozaika je údajně kladečák. Je to pravda?

Dlažba obsahuje 3 různé rozměry. Věřím tomu, že je zde někdo kdo s tím měl zkušenosti. Nic bližšího už napsat nemůžu. Jen obrázek tady; http://www.is­tavinfo.cz/17/com­pany/26/64/80/­product577915_17­.html Oni na obrázku mají podélné spáry v jednom směru, takže bych tomu i věřil že na to kladečák existuje. ?

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.bes­t.info/downlo­ad.php?op=deta­il&dcid=9&lin­klang=cz

http://www.kb-blok.cz/

Další odpovědi
venkovan

My jsme zas naopak nechtěli dlouhé ani podélné příčné spáry. Takže záleží na volbě. A ve své podstatě neměly být u sebe dlaždice stejného rozměru.
Chce si to jen hrát – udělat si těch prvních 300 m2 a potom už to jde samo.

anonym

Tak jsem se díval ale kladečák tam není. Zajímavé zjištění že se betonová dlažba nepokládá na ‚sraz‘ jak to vyžadují mnozí šéfové ale s 3 až 5 mm spárou. Tak zatím ahoj a hezký víkend.

mosoj

Tak u zámkové dlažby to na sraz nejde ta má výstupky. Velkoplošná nemá. Letos jsem dělal terasu na zahradě a pokládal velkoplošnou. Nakonec jsem ji dal na sraz bez těch spár. Tak jsem zvědavý čemu by to mělo vadit.

Ahoj.

anonym

Asi ničemu. Jestli myslíš tu mozaikovou, tak ty malé kostičky (kvantlíky) dělají jiný rozměr ve větším počtu než ty celé. Přes všechno nejde naklást plochu beze spár i s těma distancema, tam mezera je. Stáhnul jsem spáry dlažby vložením latě do mezery dlažba/betonový sokl plotu nebo barák. Takhle se dá posouvat nesouběžnost jakýchsi čar. No je to matematika, protože ve výrobě třeba v Otnicích, tam to dělají, tak na paletu to vysází stroj, jim to na europaletu pasuje ale co s tím mám dělat já? Žádný papír k tomu není. Ale paní domu s tím byla spokojená a dostali jsme i pochvalu. A Vašek z Ořechova, no teď už je v důchodě ten má tímhle položenou obrovskou plochu. Před barákem, od vjezdu až po zahradu a ty spáry jsou už zarostlé mechem. A dělali to fakt odborníci. Ta mozaika tvoří ČTVERCE. Po pěti letech užívání této dlažby pouze řeší vypouklinu pod květináči a menší bazén u stolku. Pro ně není problém vytáhnout pár kostek a zvednout je. Když jsme to dělali – asi 2 týdny nazpátek, tak ten ostrý písek stále vypadává dovnitř, do štěrku. Na asi 20m čtvrčnch padlo 6 nebo 7 pytlů písku. Tak myslím že je lepší když ve spárách vznikne půda pro mech. Protože ten písek je v některých zatěžovaných místech deštěm vyplavován a ta baba si na to stěžuje. To by znamenalo chodit tam po dešti pořád nametat nový písek. No, tak to je. Proto jsem zvonil klíčema.

mosoj

Ono to chce čas ( dost dlouhý). Pak se ty spáry prachem utáhnou ( nanese ho tam právě ten déšť) a je pokoj. Ale s vapkou se na to nesmí.
Já pokládal zámkovou i velkoplošnou 40 × 40. To bylo potěšeníčko. Jedna dlaždice váží cca 20 kg a než ji usadíš tak ji vezmeš 5 x do ruky.

Volil jsem velkoplošnou protože se podle mě nemůže tolik propadávat. I když jsem podloží ( velkoplošné se ve finále nehutní , praskly by !) hutnil tak tomu stále moc nevěřím. Zase jak píšeš, bez problémů se to rozebere a přeloží.

anonym

http://www.you­tube.com/embed/LJR_ZXCOh­NA Tohle se mě líbí. Ale my jsme ještě sto let za opicemi a vše děláme ručně. Nebo http://www.you­tube.com/embed/i­O1JdjNBA4c