Avatar uživatele
kima

Mám šanci dostat se domů z vězení po jedné třetině trestu? Jsem prvotrestaná, mám uložen 8měsíční trest s dozorem.

Dobrý večer, mám šanci dostat se domů z vězení po odpykané jedné třetině trestu? Budu prvotrestaná, mám 8 měsíců trest s dozorem. Vztahuje se toto i na menší trest? Jinak jsem potrestaná za osvojení cizí věci. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

„Osvojení cizí věci“ je blbost, ale to je jedno.

Jestliže po právní moci rozsudku, zejména ve výkonu trestu svým chováním a plněním svých povinností prokážete polepšení a bude možno od vás očekávat, že v budoucnu povedete řádný život nebo soud přijme záruku za dovršení nápravy odsouzeného, pak vás může soud propustit po vykonané třetině trestu jako prvotrestance, pokud váš podivný trestný čin není zvlášť závažným zločinem (nejspíš není).

Soud při rozhodování o vašem podmíněném propuštění z výkonu trestu za zločin přihlédne také k tomu, zda jste včas nastoupila do výkonu trestu a zda jste částečně nebo zcela nahradila či jinak odčinila škodu nebo jinou újmu způsobenou trestným činem nebo zda jste vydala bezdůvodné obohacení získané trestným činem. Jestliže budete vykonávat ochranné léčení před nástupem výkonu trestu odnětí svobody nebo v jeho průběhu, přihlédne soud i k vašemu projevenému postoji k výkonu ochranného léčení.

Podrobně v § 88 trestního zákoníku, k vidění třeba zde: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud se dobře domnívám, tak po polovině trestu a ne po jedné třetině trestu.
Bohužel nemohu říci, zda se dostaneš, jelikož toto rozhodnutí je na příslušném soudu, který rozhodne.
Šance je však vždy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kima

Dismas já budu poprvé trestaná a věc jsem vrátila odpust si ty ubohý keci

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

v klidu, to je místní troll…

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek