kačka003

Dobrý přípravek na drobné zranění v domácnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším sice jaké drobné zranění máš na mysli, ale na drobné ranky a oděrky je vynikající jitrocel kopinatý. Roste snad všude a když rozžvýkáš několik lístků a dáš na ránu, budeš sama překvapená, jak rychle se to hojí.

Další odpovědi
nyjono

jak hodně drobná?
Vyčistím a pokud je potřeba přelepím náplastí nebo obvážu fáčem.

https://www.bin­g.com/search?q=drob­n%c3%a1+zran%c4%9bn%c3%a­d&refig=00320fc6­1cd04c97abaa84e7102f19a­c&first=9&FOR­M=PERE

elkon

Pokud jde o říznutí, tak Hemagel.

aliendrone

Nejlepší na drobná poranění (odřeniny, menší řezné rány (nevyžadující šití) je 3–4% peroxid vodíku (H2O2) aplikovaný pokud možno co nejdříve a bohatě (výplach) následovaný stejně promptním přelepením rány náplastí (polštářkovou). Rychlost ošetření je při tom ZÁSADNÍ, měj ho vždy dostatečně „po ruce“. :)

Organismus se nezatíží chemikáliemi (při reakci se rozloží na obyč. vodu a kyslík, který následně „pacifikuje“ nežádoucí mikroorganismy [infekci]). Kdepak „jódové tinktury“ (Betadine apod.).

Mishelka78

Tohle jsem nedávno pořizovala https://hemacut.cz/ a už nic jiného nepotřebuju 🙂 Je to super přípravek, neštípe, udělá neviditelný film a ránu chrání, ani není potřeba náplast 🙂 doporučuju

dubraro

Aloe vera.
Ulomit kousek listu, šťávou potřít zranění a ovázat nebo přelepit náplastí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kačka003

Super, hned jak pujdu kolem lékárny tak zkusím ten Hemacut, koukala sem se na tu jejich stránku a je to i na popáleniny a puchýře, super, že se to hodí na víc věcí ..

Mishelka78

Jj, i na ty popáleniny super. Nedávno jsem se popálila od hrnec při vaření a nastříkala sem to a vůbec mě to potom nepálilo a za pár dní jakoby se mi nic nestalo 🙂

kačka003

Tak to je super 🙂 vyzkouším to rozhodně! 🙂

Dochy

Aliene: Co se peroxidu týče, před časem jsem slyšel že se od něj spíš ustupuju, protože kromě desinfekce (což umí dobře) bohužel také naleptává tkáň a tím trochu zhoršuje a zpomaluje další hojení.

aliendrone

Dochy>>> Tak jistěže narušuje i tkáň, byť jen minimálně (při té mizivé koncentraci). Na druhou stranu právě to se přeci uvádí jako pozitivum – rychleji odumřou buňky „na povrchu poranění“ (které musí odumřít tak jako tak, aby se hlubší vrstvy pod nimi spolu mohly navzájem „spojit“ (kryty a dočasně spojeny strupem).

Ale možné to je, to co tvrdíš. Však víš, doktoři pořád něco nevymýšlí, co platilo včera, neplatí dnes a kdoví co bude zítra. Viz „vajíčka“ (cholesterol ne/zdravost) nebo postupy, jak „správně odstranit“ přisáté klíště – co si pamatuji, tak se zakapávalo olejem, a kroutilo „po směru“ (tedy se „vyšroubovalo“), poté PROTI směru hodinových ručiček, pak BEZ zakápnutí (prý to ničemu nepomůže), pak vytrhnout kývavými pohyby.,. :)

Tudíž by mne nepřekvapilo, kdyby přišli s tímhle. No, já mohu jen potvrdit ze životní praxe účinnost ošetření peroxidem na drobná traumata, dokonce tomu někdy říkám „živá voda“. Můj subjektivní dojem z peroxidu je, že cca dvojnásobně urychluje hojení, pokud je použit RYCHLE a dostatečně. Zejména na drobné škrábanečky od kočiček je k nezaplacení. :)

Dochy

No, já zas pamatuju jak odřené koleno přes použití peroxidu několik dní pod strupem ošklivě mokvalo. Ale jestli za to mohl peroxid, nebo by to bez něj bylo horší, těžko říct. Chtělo by to srovnávačku jak v reklamě na prádlo. Odřít obě kolena a jedno ošetřit peroxidem 😉