Avatar uživatele
kačka003

Dobrý přípravek na drobné zranění v domácnosti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Netuším sice jaké drobné zranění máš na mysli, ale na drobné ranky a oděrky je vynikající jitrocel kopinatý. Roste snad všude a když rozžvýkáš několik lístků a dáš na ránu, budeš sama překvapená, jak rychle se to hojí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

jak hodně drobná?
Vyčistím a pokud je potřeba přelepím náplastí nebo obvážu fáčem.

https://www.bin­g.com/search?q=drob­n%c3%a1+zran%c4%9bn%c3%a­d&refig=00320fc6­1cd04c97abaa84e7102f19a­c&first=9&FOR­M=PERE

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Pokud jde o říznutí, tak Hemagel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nejlepší na drobná poranění (odřeniny, menší řezné rány (nevyžadující šití) je 3–4% peroxid vodíku (H2O2) aplikovaný pokud možno co nejdříve a bohatě (výplach) následovaný stejně promptním přelepením rány náplastí (polštářkovou). Rychlost ošetření je při tom ZÁSADNÍ, měj ho vždy dostatečně „po ruce“. :)

Organismus se nezatíží chemikáliemi (při reakci se rozloží na obyč. vodu a kyslík, který následně „pacifikuje“ nežádoucí mikroorganismy [infekci]). Kdepak „jódové tinktury“ (Betadine apod.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mishelka78

Tohle jsem nedávno pořizovala https://hemacut.cz/ a už nic jiného nepotřebuju 🙂 Je to super přípravek, neštípe, udělá neviditelný film a ránu chrání, ani není potřeba náplast 🙂 doporučuju

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Aloe vera.
Ulomit kousek listu, šťávou potřít zranění a ovázat nebo přelepit náplastí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
kačka003

Super, hned jak pujdu kolem lékárny tak zkusím ten Hemacut, koukala sem se na tu jejich stránku a je to i na popáleniny a puchýře, super, že se to hodí na víc věcí ..

před 1009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mishelka78

Jj, i na ty popáleniny super. Nedávno jsem se popálila od hrnec při vaření a nastříkala sem to a vůbec mě to potom nepálilo a za pár dní jakoby se mi nic nestalo 🙂

před 1009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kačka003

Tak to je super 🙂 vyzkouším to rozhodně! 🙂

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Aliene: Co se peroxidu týče, před časem jsem slyšel že se od něj spíš ustupuju, protože kromě desinfekce (což umí dobře) bohužel také naleptává tkáň a tím trochu zhoršuje a zpomaluje další hojení.

před 1010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Dochy>>> Tak jistěže narušuje i tkáň, byť jen minimálně (při té mizivé koncentraci). Na druhou stranu právě to se přeci uvádí jako pozitivum – rychleji odumřou buňky „na povrchu poranění“ (které musí odumřít tak jako tak, aby se hlubší vrstvy pod nimi spolu mohly navzájem „spojit“ (kryty a dočasně spojeny strupem).

Ale možné to je, to co tvrdíš. Však víš, doktoři pořád něco nevymýšlí, co platilo včera, neplatí dnes a kdoví co bude zítra. Viz „vajíčka“ (cholesterol ne/zdravost) nebo postupy, jak „správně odstranit“ přisáté klíště – co si pamatuji, tak se zakapávalo olejem, a kroutilo „po směru“ (tedy se „vyšroubovalo“), poté PROTI směru hodinových ručiček, pak BEZ zakápnutí (prý to ničemu nepomůže), pak vytrhnout kývavými pohyby.,. :)

Tudíž by mne nepřekvapilo, kdyby přišli s tímhle. No, já mohu jen potvrdit ze životní praxe účinnost ošetření peroxidem na drobná traumata, dokonce tomu někdy říkám „živá voda“. Můj subjektivní dojem z peroxidu je, že cca dvojnásobně urychluje hojení, pokud je použit RYCHLE a dostatečně. Zejména na drobné škrábanečky od kočiček je k nezaplacení. :)

před 1009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

No, já zas pamatuju jak odřené koleno přes použití peroxidu několik dní pod strupem ošklivě mokvalo. Ale jestli za to mohl peroxid, nebo by to bez něj bylo horší, těžko říct. Chtělo by to srovnávačku jak v reklamě na prádlo. Odřít obě kolena a jedno ošetřit peroxidem 😉

před 1009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek