otasek78

Poradíte, zda mi byl vymazaný rejstřík trestu v poslední amnestii?

Trest jsem vykonal v roce 2010

Původní neotázka
Dobrý denchtěl bych se zeptat jestli mi byl vymazán rejstřík trestu posledni amnestii.

Odpovědi
zzzzz

Amnestie tresty z RT nemaže. Pokud byl trest amnestován, tak ve výpise z RT není, v opise z RT je navždy. Pokud trest amnestován nebyl a byl vykonán před amnestií, tak v RT zapsán určitě je.
Z výpisu RT se dá „mazat“ třeba tak, že si o výmaz požádáš, musíš splnit nějaké podmínky, třeba žít řádným životem atd.

Drap

Pokud vím, tak v amnestii nic o mazání trestů nebylo.

JájsemRaibek

Zahlazením se rozumí i tzv. výmaz trestu.

Kryšpín

Je výpis z rejstříku a opis