Avatar uživatele
vvv

Dobrý den, žiji trvale v zahraničí, jak můžu postupovat v případě vzniklých dluhů u zdr.pojišťovny?

můj dotaz se týká Revírní Br.Pokladny a sice: v roce 2002 jsem se ohlásila od VZP a přešla k RBP, měsíc poté se mi nastkytla příležitost odjet pracovat do zahraničí. Na pojišťovnu jsem tedy poslala mou matku aby mě odhlásila, ta ovšem tak neučinila, v roce 2006 jsem přijela do ČR a na pojišťovnu jsem šla, jestli je teda všechno v pořádku a tak mi oznámili že nic není v pořádku a dlužím už ani nevím kolik, vysvětlila jsem jim celou situaci a taky to, že kartičku pojišťovny jsem NIKDY nepoužila, dívali se do záznamů a opravdu nikde neměli uvedeno že jsem ji použila, to jsem ani nemohla, takže si mám napsat čestné prohlášení o tom že žiji v zahraničí a nějak doložit, že si pojištění platím tam. to jsem učinila, poslala jsem jim dopis s prohlášením i s katričkou pojištěnce. je možné, že by mi tam nadále vznikal dluh? zatím žiji nadále v zahraničí, ale za pár let bych se chtěla vrátit, nechci zjistit že dlužím někde např. půl milionu..můžu se popř. ohradit námitkou „promlčení dluhu“ ?? děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4756 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Požádat o odpuštění dluhů na základě pobývání v zahraničí aq doložit to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pralinka1979

Byla jsem na tom stejně. Byla jsem dlouhodobě v zahraničí a tady se neodhlásila u VZP ☹ Tam jsem si pojištění platila. Tady mi pak přišlo vyúčtování na cca. 30000,– Kč + penále. Pojištění jsem hned zaplatila a u penále jsem zažádala o odpuštění. Bohužel, bez úspěchu. Bylo to v r. 2002.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek