kuchmon

Žiji s přítelem 11 let a vychováváme spolu 2 malé děti, ale přítel se ve výchově neangažuje. Lze požádat o alimenty?

Hlavně co mě nejvíc trápí je rozpočet. Je pravda, že platí inkaso a synovy obědy, ale to je tak vše. Vyjímečně dá na nákup,když už nemám peníze a je to vždy s řečma. Jsem ze situace zoufalá, vše pak hradím já. Je možné zažádat o alimenty, ikdyž budeme žít ve společné domácnosti?
--

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, žiji s přítelem 11 let a vychováváme spolu 2 děti ve věku 5 a 7 let.Přítel se ve výchově dětí moc neangažuje.

Nejlepší odpověď
Pepa25

V případě nesezdaného soužití není mezi druhy vyživovací povinnost. Je jen na vás, proč kupujete potraviny a někomu vaříte – a on vám přitom nepřispívá.
Ve vztahu k dětem má vyživovací povinnost otec dítěte – klíčové tedy je, jestli váš druh je zároveň otec vašich dětí. Po otci je možné výživné (alimenty) vymáhat i soudně. Povinnost živit své dítě je v zákoně.

Zdroj: https://www.vy­zivne.cz/vyzi­vovaci-povinnost-rodicu-k-detem/

Další odpovědi
Edison

“Vychováváme spolu” a “neangažuje se”… neprotiřečíš si tak trochu?

elkon

Od takového člověka pryč, k čemu je vám, jen pro starost. Lépe vám bude bez něj a bude nucen platit pravidelně.

cochee

„Angažovat se ve výchově“ nerovná se „finančně zabezpečovat“ – nemíchat!