Trubisek1

Nevíte, jaké jsou daně rozměry pro vodorovné označení na vozovce pro invalidy?

Před domem vytvořily označení vodorovné pro dvě vozidla a do jednoho označení se vejdou dvě auta. Vytvořili to na místě kdy vždy normálně parkovali 4 vozidla a nyní díky vodorovnému značení pro invalidy pouze dvě ale v takové velikosti že do jednoho pole se vejdou dvě vozidla. Jistě existují nějaké normy a nebo na koho se obrátit za toto vyhotovení děkuji

Dobrý den. Zajímalo by mě jake jsou daně rozměry pro vodorovné označení na vozovce pro invalidy.

Nejlepší odpověď
annas

Snad jsem správně vaši otázku pochopila.

"Pokud jde o vyhrazená parkovací místa, je situace řešena v § 4, odst. 2 vyhlášky č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb, ve spojení se zák.č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), který stanoví, že na zřízeném, či zřizovaném parkovišti musí být označena, ze zákona vyhrazená parkovací místa pro držitele „Parkovacího průkazu

Vyhrazená stání pro vozidla přepravující osoby těžce pohybově postižené a vyhrazená stání pro osoby doprovázející dítě v kočárku musí mít šířku nejméně 3500 mm, která zahrnuje manipulační plochu šířky nejméně 1200 mm. Dvě sousedící stání mohou využívat jednu manipulační plochu. V případech podélného stání při chodníku pro vozidla přepravující osoby těžce pohybově postižené musí být délka stání nejméně 7000 mm. Od vyhrazených stání musí být zajištěn přímý bezbariérový přístup na komunikaci pro chodce a tato stání musí být umístěna nejblíže vůči vchodu a východu z příslušné stavby nebo výtahu."

https://www.pe­cujdoma.cz/po­radna/poradna-socialne-pravni/parkovaci-misto-a-potrebny-rozmer/

Další odpovědi
Drap

Myslím, že rozměr neni přesně stanoven. Možná nejmenší míra. Značení je v kompetenci majitele silnice po schválení dopravních expertů. Představ si situaci, že do dané lokality přijede invalida s osobákem který má vlečný vozík? Rázem bude místo plné. Pokud nejsi majitelem vozovky, nemáš se na koho co obracet. Přesto ti nikdo ničím nezakazuje obrátit se na kohokoli.

zjentek

Větší prostor pro vozidla se zvláštním označením slouží k tomu, aby si invalida v klidu složil či rozložil kupř. invalidní vozík a neohrožovat tím provoz a naopak. Tam, kde dříve parkovala čtyři vozidla bez označení, dnes nebude parkovat ANI JEDNO. Prostor byl určen invalidům.

Mc Merkurion

… voni stání pro rodinu jsou taky širší, má to svojí logiku (jak píše zjentek), chce to někdy přemejšlet, než začnu nadávat …