Dobrý den, zajímal by mě význam příjmení Šejnoha. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá to, že Vaše příjmení je z hlediska etymologického složené z předpony šej + noha(jasné). Šej může být i počeštěné něcmecké schej-.

Podle Naší řečí je předpona šej (schej) odvozena od slovesa šibati = pohybovati se
Z toho by pak vycházelo, že někdo pohyboval nohama jinak, než je obvyklé.

Další odpovědi
fofbal

Já si pamatuji, že lidem se šmatlavou chůzí se někde na venkově říkalo Šejnoha. Prý mu jdou nohy šejdrem