Moja

Dobrý den,zajímal by mě původ příjmení-Crha a Hunkes.Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Crha – z osobního jména Cyril, to z řeckého Kyrlilos = pánův.. Zřejmě byl váš předek někomu podřízený ..

Hunkes – může pocházet ze slovenské obce Hunkocz .
Další možnost -´Uher, Maďar, jako jméno . národní, ze stněm. Hiune = Hun,.
Nebo z valašského obecného jména hunek = část soukenické valchy,.
Hun(e)k – es (jednička na hrací kostce) – někdo pracoval s valchou, hrál kostky atd.

Výkladů je několik, takže těžko říct. Navíc se liší jednotliví autoři.
D. Moldanová, STČ slovník, etymologcký slovník

Další odpovědi
hanulka11

příjmení Crha, Crhák, Cerha ci Crhounek pochází z
osobního jména Cyril