Dmitrij

Dobrý den. Vysvětlete,pro­sím,význam slov

1.úkonář
2.cáchovna
3.tackat se
4.vyžvýknout
5.vyfouklý(slang)
6.hustý(slang)
Díky moc

Nejlepší odpověď
kropitko

  1. soudce,kat,ten kdo provede trest
  2. jak píše kupkina
  3. vrávorat,klátit se
  4. konečně něco říct(dát formu větě)
  5. ukradený
  6. něco,co je fakt síla(velký zážitek)

Další odpovědi
annas

  1. Úkonář – objevuje se v románu P. Kohouta Katyně, kdy dívka studovala na škole obor úkonář/ka = kat(yně)
  2. cáchovna – cechhaus = místnost pro zaznamenávání příchodu a odchodu horníků do práce a z práce
  3. tackat se – potácet se, klátit se (např. opilec). Slovo se v tomto významu používá ve slovenštině.
  4. vyžvýknout – vyjádřit se, vyslovit (komu to dlouho trvá, než něco řekne), vymáčknout se
  5. vyfouklý – od vyfouknout – přebrat, až ukrást, přebraný, ukradený
  6. hustý – super

kupkina

Já bych si dovolila začít s cáchovnou. Cáchovna (nebo též cechovna) je v slangu horníků zápisna, tedy místnost, kde se zapisovali horníci nastupující na směnu.