Truger

Dobrý den, učíme se Pythagorovu větu a mám tento příklad : Ke stanu chybí opěrné tyče. Urči délku potřebných tyčí?

Doplňuji:
Dobrý den, učíme se Pythagorovu větu a mám tento příklad : Ke stanu chybí opěrné tyče. Urči délku potřebných tyčí rozměry : 180 cm dole. Na pravo 210 cm a na hoře 150 cm. Výsledek je 120 cm ale potřebuji vzoreček. Za všechny odpovědi děkuji, přejí hezký zbytek dne.

Nejlepší odpověď
quentos

Chybí informace, na jaké hoře. Jiné to bude na Řípu, jiné na Sněžce…

k Pythagorově větě je vzoreček jen jeden, a sice c2 = a2 + b2
(^2 = na druhou)

Další odpovědi
Funna

učíte se pythagorovu větu a ty neznáš vzoreček???…trošku podivné…
a pokud nevíš, jaký údaj si kam dosatdit..tak si to nakresli…pak to snad pochopíš…

led

Zlaté pravidlo severoamerických indiánů i kočovných Mongolů říká:
tyče na stan musí být delší, než je výška stěny,
ti studovaní, ale tvrdí: výška stěny stanu se rovná 2.odmocnine součtu 2.mocniny poloměru podstavy a 2.mocniny výšky stanu, … k tomu si už propočítajú krátký přesah tyče na kouřovou stříšku.
Co ale s popisovaným stanem? Jaký tvar to vlastně má? „180 cm dole. Na pravo 210 cm a na hoře 150 cm.“ co jsou toto za údaje? Prosím v doplnění dopsat známé údaje matematicky:
strana a, strana b podstavy, případně průměr podstavy, …
strana a', strana B 'střechy, případně průměr střechy, …
v = výška
matematika vyžaduje přesné vyjadřování

zzzzz

Vzoreček je jednoduchý:-)))
a na druhou, plus b na druhou, rovná se c nadruhou:-)))
Naklresli si to, ať víš co máš počítat, to zadání si znova přečti!!!

Kelt

Nakresli si to podle údajů a dosaď sí hodnoty do Pythagorovy věty. To je základní předpoklad znalost informací. Dosazení a výpočet čísel bys měl zvládnout.