fulty

Dobry den. Tento rok jsem prodal na Aukro.cz zboží za cca 120tis..Musím z toho odvádět daně??

Prodával jsem stylem, že jsem kupoval ruzné zboží od někoho levněji a na aukru prodal dráž, tedy vše bez papírů…Myslel jsem si , že daně platit nemusím, když platim za každou položku aukru provizi…Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
dejavu

Samozřejmě daně platit musíte. Finanční kontroly se v poslední době speciálně zaměřují na prodeje a placení daní přes takovéto servery, aukro navštěvují obzvlášť rádi.

Další odpovědi
Pepa25

Viz níže odkaz na informace přímo Aukra:

Zdroj: http://napove­da.aukro.cz/cla­nek/19199/jsem-povinen-informovat-financni-urad-o-svych-vydelcich-na-a

jáára

psssst.
a nebo se chlubíš? kolik sis tak vydělal? moc asi ne…

mosoj

Neznalost zákona neomlouvá.

McArthur

To, co jste provedl, má znaky podnikatelské činnosti, takže byste měl mít živnostenský list a platit řádné daně ze svého podnikání. A samozřejmě nezapomenout na vedení daňové evidence, protože paušály se u obchodu obvykle nevyplatí.

Provize Aukru není daň, ale cena za poskytnutou službu zprostředkování obchodu. Aukro ze svého zisku daně platí, ne ale z Vašeho zisku. A stát chce z každé koruny, kterou si kdo vydělá, svůj podíl.

fulty

A když ani od ničeho nemám papír. .Ani nevím co přesně a kolik všeho jsem prodal a za kolik..Tak vůbec nevim jak z toho odvést daně. …Když tak neudělám…Tak co se stane?

Hlada

Můžeš být obviněný z trestného činu nedovoleného podnikání a z trestného činu krácení daně. Dostat flastr za takovou volovinu je ale opravdu hloupost k pohledání. Zvlášť, když ty příjmy jsou tak snadno zjistitelné. Když na to půjdeš legálně, tak zaplatíš pár stovek. Říká se, že placení daní je pokuta za nesprávně vedené účetnictví. Chce to být připraven a učit se, učit se, učit se.

Pepa25

Co jsem slyšel, tak FÚ vyloženě chtějí po Aukru nabonzovat uživatele s tržbami nad x Kč. Výmluva, že nevíš, co a za kolik jsi prodal je trapná, Aukro ti kdykoliv vyjede historii účtu od r. 2005 …

fulty

To já vim , že mu to může…Jde problém , že nekde nedokážu za kolik jsem to zboží koupil..Když na to nic nemám. Tak se můžu jen modlit ať nevychytaj zrovna mě..Zkurvenej stát. .