lukas.fulda

Dobrý den, také mám otázku ohledně amnestie a to, zda musím podstupovat výkon trestu (docházení za úřednicí PMS-trest:10

Dobrý den, také mám otázku ohledně amnestie a to, zda musím podstupovat výkon trestu (docházení za úřednicí PMS-trest:10 měsíců odnětí svobody s podmíněným 3 letým trestem pms) pokud soud ještě nerozhodl o udělení amnestie vztahující se k mému případu. A jestli ano zda-li to není v rozporu se zákonem omezování občanské svobody . Podle Amnestie, která nabyla platnost 2,1,2013 , do které spadám, bych logicky tímto dnem měl být osvobozen od výkonu trestu, který stále trvá. Zdůvodnění soudu o nerozhodnutí v mém případu je přetíženost justice. Což není akceptovatelným důvodem prodlužování již amnestovaného trestu na úkor mé občanské svobody. Logicky tedy jsem již od 2,1,2013 svobodný člověk ve výkonu trestu . Dle mého názoru zde musí být něco v nepořádku. Prosím o radu. Předem děkuji za brzkou odpověď . S pozdravem a přáním hezkého dne. Lukáš FU

Odpovědi
Drap

Pokud jsi nedostal vyrozumnění o amnestii, musíš pokračovat jako kdyby amnestie nebyla.

sio

Rozhodnutí platí, až dostanete vyrozumění od soudu.

sio

Promiňte, Lukáši, něco v nepořádku je, ale s vámi. Argumentujete neakceptovatelným důvodem prodlužování trestu, ale raději byste měl nastudovat zákony. Neprovedl jste náhodou také něco zákonem neakceptovatelného? Osobně jsem amnestii uvítala jako šanci pro mnohé, ale váš přístup mi připadá podivný.

lukas.fulda

Možná, že jen formulace mé otázky byla nevhodná, nicméně na místě není ani vaše urážka. Studii zákona považuji za ztrátu času, vzhledem k důležitosti vědeckého studia a k faktu, že se považuji za zákonu dbalého občana. Pokud bych se studiem práv zabýval, nemusel bych s dotazy na fórum, které pro tyto dotazy bylo vytvořené, tedy sem. Pravomocné rozhodnutí soudu z právního hlediska zpochybnit nelze, alespoň ne pro průměrně finančně založeného občana Čr. Tedy není na místě rozebírat mé, či soudní rozhodnutí. Jako Pachatel musím připustit své pochybení, jako svobodný člověk, však nikoli. Se vší úctou k Vaší nezdolné důvěře k soudnímu dvoru (kterou jako právnička máte jistě ohromnou) Vám však musím říct, že spravedlivé váhy a symbolická dáma se zavázanýma očima nemusí být vždy rovnoměrné a slepá. Po tomto poznatku z vlastní zkušenosti, jsem vskutku začal být nedůvěřivý k právním orgánům. Důvod mé podivnosti a netolerance je tedy asi takový: Pokud prezident vydá amnestii, zároveň by měl stát opatřit i dostatečnou sumu peněz a pracovní sílu, která amnestii bude řešit dnem i nocí, aby se předešlo těmto průtahům. Pokud tedy berete amnestii jako šanci pro mnohé, je podlé odsuzovat jednotlivce za jeho byť trochu extrémní názor. Byl jsem přijat na Universitu ve VB a je pro mě velice důležité být do začátku července omilostněn. Za svým názorem si však stojím a prosím Vás o jeho akceptování. Děkuji za názory a připomínky

lukas.fulda

Pokud jsem Vás jakkoli urazil věřte, že to nebyl úmysl a tím to se omlouvám.

sio

Určitě jste mne neurazil, buďte klidný. Ovšem netuším co urazilo v mé odpovědi vás. Reaguji ale z jiného důvodu. Nikdy jsem nepsala ani nenaznačovala, že jsem právnička – věnuji se postpenitenciární péči a lidem, kteří se ocitli na okraji společnosti, trochu z jiného důvodu a pohledu. Váš názor vám neberu, to je vaše věc. Ovšem debatovat o něm je ztráta času – je to směs rádoby vzdělaně podaných nesmyslů. Přeji hezký den.