Dobrý den, syn je OSVČ avšak v poslední době se mu znatelně snížil výdělek. Má nárok na podporu v nezaměstnanosti ?

Nejlepší odpověď
panenka

Ano má nárok na podporu v nezaměstnanos­ti.At si zajde na Živnostenský úřad kde si přeruší živnost,odhlásí se ze zdravotní pojištovny a socialní at neplatí měsíční částky jako živnostník a může se jít přihlásit na Úřad práce.
Můj manžel to tak taky měl.

Další odpovědi
standa

…celkem jasný důkaz o tom, že stávající systém dávek je natolik ´štědrý´, že i zdravý a věřím, že i sociálně nikoli slabý, člověk se ohlíží raději po pracáku než-li po práci ☹

Něco shnilého je v tomto státě ´českém´…