Radík

Dobrý den sem řádný otec dítěte a chtěl bych se zeptat?

Je možné dostat syna do své péče,když mi s ním jeho matka dělá samý naschvály a nechce mi ho pučovat? Nebyli jsme svoji a teď jsme se rozešli kvůli nevěře z její strany? Ten kluk mě má strašně rád a je hrozně rád se mnou. Strašně mě to bolí,jsem úplně zoufalý předem děkuji za odpověďi.
Doplňuji:
Nechci jí ho vzít ba naopak,ale jenom se s ním chci stýkat i kdybych soud vyhrál tak bych jí ho pučoval často,protože on jí potřebuje stejně jako mě,ale myslím si že si to bývalá partnerka neuvědomuje.Jestli někdo víte o čem mluvim zdělte mi to prosím.Ještě tomu nechám čas, ale zajímalo by mě co bych měl udělat kdyby mi ho nepůjčovala dál?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud i nadále Vám bude bránit ve styku se synem,tak si podáte návrh k soudu na úpravu styku k nezletilému. Do návrhu pak uvedete,jak si představujete,že by to mělo vypadat. Návrh pak zašlete k příslušnému soudu. Vzor návrhu si můžete stáhnout na internetu.

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud zní otázka zda můžete dostat syna do péče, tak odpověď zní: ano, můžete.
Omlouvám se, ale váš dotaz mi příjde tak trochu zvláštní. Jsem řádný otec, kluk mě má rád, z její strany…
Za chvíli tu může být otázka od ní a to ve znění: Jsem dobrá matka........
Nezlobte se, nechci se dotknout, ale jak říkám, přišla mi ta otázka kolem taková divná.
Nám důvody sdělovat nemusíte, stejně to bude posuzovat soud. Ale jak říkám, šanci máte.
Doplňuji:
Doporučuji k soudu podat návrh na úpravu styku s dítětem, popř. ve složitějších případech, kdybyste měl podezření, že se dítko u ní nemá tak dobře, tak návrh na určení svěření do péče.

Michal

Jedno z řešení bude pravděpodobně u soudu.

Marenka

Radíku já moc nechápu jak si chcete vlastního syna půjčovat?Snad se pučuje auto,peníze,ale ne dítě.O dítě se snad chci starat a vychovávat ho:-(
A jestli si budete s parnerkou dělat naschvály tak to odnese púrávě jen a jen syn:-(