Tomáš Mizera

Sháním 360stupňovou kameru do auta, která měla detekci pohybu, existuje vůbec něco takového?

Dobrý den, jde mi o to, když auto stojí, aby člověk věděl, co se děje kolem, už nejednou jsem na autě našel škrábance a podobné a chci se nějak bránit.

Nejlepší odpověď
led

Pozor na pripravovaný zákaz kamery v aute snímajúcej verejný priestor.(pri­pravovaný, ak už náhodou v ČR neplatí, na Slovensku je zakázaná, ale tolerovaná autokamera.)

Ale pokiaľ vám stačí obraz vnútri auta, namojtujte si tzv. rybie oko 360° tak aby ste nesnímali tváre ľudí na verejnom priestore.

Další odpovědi
anonym

Ahoj Tomáš Mizera, přímo 360-ti stupňová ne, ale existují kamery, které jsou rozdělené na 2 části. Jedna hlavní jednotka je umístěna vepředu na čelním skle a druhá je menší, která je na zadním skle. Následné záznamy se potom spojí.

klob1

Google pro mapy něco asi má, protože tu jezdilo auto a to snímalo vše kolem sebe, dokonce i lidi, co znám a i u mě to vše kolem natočilo. Jeli a snímali ulice právě 360° kolem auta a to při jedné jízdě jedním směrem. Pak to vše bylo na mapách.
Jo škrábance to znám i nabourání. A to, ikdyž je člověk v autě, tak to lidé v pohodě udělají a ještě se tlemí. Mi se stalo u obchoďáku sedím v autě a normálně dědula to projel i s tím, že mi škrábl auto, pak další zase dveřní rýhu. A ten den po chvlíli do třetice další chlápek. Násilí si nedělal. Prý neviděl kolik tam je místa. A ujel. Sice mám starší auto, ale komplet renovované a nastříkané To naštve. Bráchovi také udělilali rýhy na novém autě. A jeho přítelkyni na novém nabourali. A nikde nikoho člověk nevidí. A na to se pojistka nevztahuje, museli by mít viníka.

anonym

Pro ten účel je nehvýhodnější (ačkoliv uznávám že poněkud nákladné) koupit si autonomně řízený vůz zn. Tesla, jednoduše proto, že ten je tak prošpikován kamerami, že dohromady utváří dokonalý 360° záběr kolem auta bez jediného slepého místa (!) a to ti žádný set kamer nikdy nenabídne. Navíc tesla umí takovýto parkovací bezpečnostní záznam pořízovat do jediného videa jako panoramatickou projekci ve které se posléze můžete rozhlížet pomocí VR helmy (resp. cardboard náhlavní soupravy). Rozlišení těchto kamer má tesla velmi vysoké aby její AI dokázala spolehlivě identifikovat v autonomním režimu řízení objekty je vysoké rozlišení nutnost.

Uznávám ale že toto „předimenzované“ byť zřejmě nejlepší možné řešení je opravdu poněkud drahé, takže se nejspíš budeš muset spokojit s dvojicí kamer s širokým zorným polem které pokryjí prostor před a za autem (například VIOFO DUO A129) ale boky auta tyto kamery bohužel nezachytí, leda bys dvojici kamer koupil hned dvakrát a přišel na způsob jak je nějak rozumě uchytit na boční skla poblíž sloupku, aniž by to negativně ovlivnilo komfort při otevírání okýnek a aniž by tyto kamery spadly pokaždé někdo třískne dveřma.

Dochy

klob:
google je něco úplně jiného. Ti mají „profesionálně zbastlené“ řešení, kde v nástavbě na autě mají hnízdo několika kamer a pak obrázky skládají.
https://medium­.com/swlh/goo­gles-street-view-cars-are-making-streets-viewable-to-more-than-just-humans-33a69438ef7d