Dobrý den..rozdíl

Dobrý den, našel by se tu někdo, kdo by mně řekl jednoduše jaký je rozdíl mezi daní z příjmu fyzických osob a daní z příjmů fyzických osob? Jaké jsou sazby a slevy? Nějak tomu nerozumím a pročítat si nějaké zákony to mně opravdu nejde..stačí, když mně to někdo shrne do pár bodů..děkuju moc!

Nejlepší odpověď
anonym

Ten rozdíl nehledejte v účetnické nebo daňové terminologii, pouze v mluvnické, kde se jedná o množné číslo daně z příjmu fyzických osob. To znamená, že je to stále jedno a totéž, pouze v množném čísle by se dalo hovořit o všech započitatelných daních z příjmů – takto to ale z daňového hlediska řešeno není.
Pokud se dotazujete na jeden druh daně, tak množným číslem se u ní nemění naprosto nic (dalo by se hovořit o daních z příjmů vyplácených různými zaměstnavateli, nebo daněmi z příjmů dle různých § 6–10).

Další odpovědi
Děda Louda

Má-li fyzická osoba jeden zdroj příjmu, jedná se o daň z příjmu. Má-li zdrojů více, jde o daň z příjmů.

Syd

Mezi daní z příjmu FO a daní z příjmů FO neni žádnej rozdíl, je to to samý. Jestli myslíš rozdíl mezi daní z příjmů FO a PO, tak daň z příjmů FO je 15 % a jsou slevy na poplatníka, studenta, manželku, zvýhodnění na děti atd. Daň z příjmů PO je 19 % a slevy jsou jedině na postižený zaměstnance.