Dobrý den,rád bych věděl jestli škodí kořeny stromů na vnitřní straně hráze rybníka.Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Asi bude záležet také na tom, jaké jsou to stromy. Rozvětvené , relativně slabé kořeny mohou hráz i zpevňovat. Silné kořeny mohou hráz narušit.

Další odpovědi
jmhad

Když jdu po hrázi našeho největšího rybníka nebo kolem Nové řeky či dalších a vidím hráz či tok lemovaný starými duby z obou stran,pak se ani takto ptát nemusím.Ten Krčín asi znal zkušenosti předků a věděl,jak je použít.

atriplex

Na starých rybnících, respektive jejich hrázích najdete i staleté duby, takže asi mohutné stromy vadit nebudou.

venkovan

Na návodní straně hráze rybníka podle metodiky pro vodní díla myslím III a IV kategorie nejsou stromy, respektive dřeviny vhodné – mají se odstraňovat. Na druhé straně hráze dřeviny mohou být.
Pokud jde o staré stromy které dožijí, údajně se musí odbagrovat hráz s pařezem a znovu zpevnit.