Petulka84

Dobrý den,prosím vás teče mi bojler,ale tam kde se ukazuje tlak nebo teplota bojleru.Nevite jak se to dá upravit.Diky

Nejlepší odpověď
orwell

Jestli máš na mysli bojler jako elektrický akumulační ohřívač vody (TUV – nejspíš v koupelně) a jestli skutečně teče v místech vloženého teploměru, pak vidím jako jediné rozumné řešení vyměnit celý bojler.

Další odpovědi
Kepler

Je prokorodovaná teploměrná jímka. Neopravitelné. Jak píše orwell, nejlíp vyměnit bojler, už to má za sebou.

aliendrone

Drahoušku, jako první FOFREM (tzn. OKAMŽITĚ!!!) padej shodit (vypnout) bojlerový jistič a nechej ho VYPNUTÝ!! Hned poté zavři přívodní kohout k bojleru.

Pak zavolej instalatéra, oprava takovéto závady (neříkám, že to nejde nějak „dočasně zflikovat“), ale je to ZCELA JISTĚ mimo tvé možnosti/schop­nosti. Tohle potřebuje někoho, kdo tomu „trochu rozumí“.

Kepler

alien: proč ta poplašná zpráva? Prostě jen crčí trochu vody mimo vodovodní baterii, no a? Já měl bojler nad vanou, tak mě to ani moc nevzrušovalo. Nebo mi něco uniká? Než se vyměnil bojler, trvalo to dva týdny a normálně jsem ho používal.

aliendrone

Keplere, voda je ženského rodu a má tudíž tu divnou vlastnost, že vleze mrcha všude (vnitřkem i venkem). Obvykle shora dolů, tudíž má při cestě „vaničku“ (kryt přívodů, který je obvykle na spodku bojleru), kde je připojená nejen voda, ale i elektrika.

Dostat čočku je jedna věc, dostat ji v koupelně (kde jsi často vlhký/mokrý) je něco úplně jiného. A protože je mi jasné, že ptát se, zda-li má u jističů i chránič nemá moc smysl, volím kulomet, který je jistota-ta-ta-ta-ta! ;) :D :D

Kepler

A tak. To jsem teda měl kurva kliku, i bejvalka.