goublin

Dobrý den, prosím vás, můžu se zeptat jak vypočítám I a U2? Vůbec mi to neni jasné. Děkuji. http://tinyur­l.com/3jn3dx

Doplňuji:
http://imageshac­k.us/f/849/elek­tr.jpg/

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle ohmova zákona U = I x R.
Dej pořádný odkaz! nejlépe přímý !

Tak já to podám trochu jinak.

  1. dva odpory v sérii R1+R2= 100 ohmů= Rcelkové
  2. napětí zdroje U = 100 V
  3. Proud I tekoucí obvodem bude I = U/R = 100/100= 1 A
  4. Napětí nad R1 je U = R1×I = 50×1= 50V

(máš zadané)
5. To samé je napětí na R2 U = R2×1= 50V

Takže I = 1 A
a U2 = 50 V = U1 protože R1 = R2

Další odpovědi
Michal Kole

Kirchoffův zákon: Součet svorkových napětí na spotřebičích se rovná elektromotrickému napětí zdroje.

V tvém případě od napětí zdroje odečteš 50 V a vyjde ti napětí U2 50 V na rezistoru R2

Proud vypočteš z ohmova zákona U/R

Nejdříve si musíš spočítat celkový odpor (ten je v celém obvodě stejný (přesněji ve větvi, ale obvod větven není tak to nebudu komplikovat)).

Rezistory jsou zařeeny sériově (za sebou) a celkový odpor se vypočte algebraickým sečtením odporů R1 + R2. Což je 100 Ohmů.

dosadíme do vzorce U/R 100 /100 a vyjde 1 A

Hlada

Nic ve zlém, ale do které chodíš třídy, že ti dělá problém sto vydělit dvěma?
Jestli jsi viděl Ohmův zákon, tak přece proud spočítáš zpaměti.

goublin

.

goublin

Díky všem, tak to bylo stupidně lehké, myslel jsem, že v tom bude „ještě něco“…Tak to bylo fakt primitivní. Každpoádně díky za objasnění !

mosoj

Rádo se stalo. Hlavně že to pomohlo.