Kalim_YT

Nevíte, jak to je na střední škole s vykáním a s tykáním?

Letos výjdu ze základní školy, a někde jsem slyšel že na střední škole je běžnou rutinou že učitelé žákům vykají. Je to pravda? Pomohly by mi nějaké zkušenosti.. Předem moc děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

To je případ od případu. Někteří učitelé na gymnáziu nám vykali, jiní tykali. Učitelka na Čj a NJ vykala všem spolužákům, ale mě tykala, byla to jasná diskriminace mé osoby. Ale já jsem to mámě odpustila.

Další odpovědi
annas

Myslíte ve vztahu učitel a žák? Některý učitel žákům tyká, jiný vyká.

Některé školy mají uvedené ve školním řádu, že učitelé i žáci si navzájem vykají. Je to důstojnější forma komunikace vzhledem k žákům a výchově k dospělosti.

Někdy se učitelé s žáky domluví, že jim budou tykat. Záleží na jejich souhlasu a spokojenosti žáků.

ivzez

To je na každé škole jiné, rozdíly jsou
i mezi vyučujícími v jedné škole, kde mohou
někteří učitelé žákům vykat, jiní tykat.