Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Prosím Vás měl bych dotaz zda mohu použít k ošetření vody v bazénu modrou skalici.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 5029 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Na stránce Zahrada.cz je podobný dotaz.
Přečtěte si odpověď a různé názory na používání skalice.

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/zah­radni-bazeny/modra-skalice-ano-ci-ne-127893/?stranka=

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Do bazenu s modrou skalicí bych nelezl. Modrá skalice ač není přímo uvedená mezi jedy tak k nim daleko nemá. Pozor. Rozlišovat
jedy a látky zdraví škodlivé. Je v tom diametrální rozdíl. Modrá skalice se v krystalické formě vyskytuje jako bezvodá a nebo pentahydrát. Pokud použijete stejné množství bezvodé skalice jako pentahydrátu mnohonásobně předávkujete.
Kupte si 5 l chlornanu sodného za cca 150 Kč
a máte to jisté a je to to samé jako předražené přípravky a vystačí vám to na celou sezonu.

Kde by Mountfield bral na ty jako slevy než na předražené chemii a dalším
Doplňuji:
Připadá mi to nějaké ujeté. Odsuzovat E čka v potravinách a pak lézt do bazénu s modrou skalicí.

Pro večernici : celý život jsem pracoval v chemii a také jsem se nepo… až na to, že jsem do důchodu dostal rakovinu a nejenom já !!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Já osobně používám vločkovače a chlor už hodně let. Je to účinné, levné a neškodné.
Modrá skalice je nebezpečná, při polknutí vyvolává silné zvracení a řídký průjem. Při intoxikaci silného roztoku skalicí může následovat i smrt! Protijed je v každé domácnosti, je to mléko. Ale maximálně 10 minut po požití jedu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Řeknu to asi takto: ze školy si pamatuji, že modrá skalice je síran měďnatý to v tuhém stavu, je-li však jako roztok, je to pentahydrát síranu měďnatého.
Jak už slyším síran a měď, je zřejmé, že tyto dvě složky nebudou asi to pravé ořechové pro zdraví. Abych pravdu řekl, nevím, zda je to přímo jedovaté, ale zdravé to určitě nebude.
Takže do bazénu nebrat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Dáváme do bazénu modrou skalici a chlornan sodný.Zatím jsem se z toho nepo…a ani neopsypala.Nesmí se to s tím množstvím přehánět.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kristýnary

O modré skalici jsem už slyšela, ale osobně ji vyzkoušenou nemám. My máme velký zapuštěný bazén, takže jsme se rozhodli zainvestovat do dávkovače chlóru do bazénu, abychom se o vodu nemuseli starat. Objednali jsme si ho z https://www.a­sekopool.com/cs/dav­kovace-chloru-do-bazenu/ a celé léto máme v bazénu krásně čistou vodu.

před 1375 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
WC kachna

Po modré skalici budete mít černou stolici…

před 4777 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek