Dobrý den. Prosím Vás měl bych dotaz zda mohu použít k ošetření vody v bazénu modrou skalici.

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce Zahrada.cz je podobný dotaz.
Přečtěte si odpověď a různé názory na používání skalice.

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/zah­radni-bazeny/modra-skalice-ano-ci-ne-127893/?stranka=

Další odpovědi
mosoj

Do bazenu s modrou skalicí bych nelezl. Modrá skalice ač není přímo uvedená mezi jedy tak k nim daleko nemá. Pozor. Rozlišovat
jedy a látky zdraví škodlivé. Je v tom diametrální rozdíl. Modrá skalice se v krystalické formě vyskytuje jako bezvodá a nebo pentahydrát. Pokud použijete stejné množství bezvodé skalice jako pentahydrátu mnohonásobně předávkujete.
Kupte si 5 l chlornanu sodného za cca 150 Kč
a máte to jisté a je to to samé jako předražené přípravky a vystačí vám to na celou sezonu.

Kde by Mountfield bral na ty jako slevy než na předražené chemii a dalším
Doplňuji:
Připadá mi to nějaké ujeté. Odsuzovat E čka v potravinách a pak lézt do bazénu s modrou skalicí.

Pro večernici : celý život jsem pracoval v chemii a také jsem se nepo… až na to, že jsem do důchodu dostal rakovinu a nejenom já !!

Bumbes

Já osobně používám vločkovače a chlor už hodně let. Je to účinné, levné a neškodné.
Modrá skalice je nebezpečná, při polknutí vyvolává silné zvracení a řídký průjem. Při intoxikaci silného roztoku skalicí může následovat i smrt! Protijed je v každé domácnosti, je to mléko. Ale maximálně 10 minut po požití jedu.

Miroslavst

Řeknu to asi takto: ze školy si pamatuji, že modrá skalice je síran měďnatý to v tuhém stavu, je-li však jako roztok, je to pentahydrát síranu měďnatého.
Jak už slyším síran a měď, je zřejmé, že tyto dvě složky nebudou asi to pravé ořechové pro zdraví. Abych pravdu řekl, nevím, zda je to přímo jedovaté, ale zdravé to určitě nebude.
Takže do bazénu nebrat!

vecernice

Dáváme do bazénu modrou skalici a chlornan sodný.Zatím jsem se z toho nepo…a ani neopsypala.Nesmí se to s tím množstvím přehánět.

kristýnary

O modré skalici jsem už slyšela, ale osobně ji vyzkoušenou nemám. My máme velký zapuštěný bazén, takže jsme se rozhodli zainvestovat do dávkovače chlóru do bazénu, abychom se o vodu nemuseli starat. Objednali jsme si ho z https://www.a­sekopool.com/cs/dav­kovace-chloru-do-bazenu/ a celé léto máme v bazénu krásně čistou vodu.

WC kachna

Po modré skalici budete mít černou stolici…