Gypsy Domčo

Čo robiť, keď súsedia nado mnou cez deň i v noci robia hluk?

Dobrý deň, prosím vás, mám tu susedov v paneláku, bývajú nado mnou, ale oni v kuse robia hluk, cez deň tam je buchot, muzika a v noci trieskaju dverami, je tam dupot, čo by som mal robiť? Ďakujem, Dominik

Odpovědi
zazaza

Asi nic. Stěžovat si můžeš jen kdyby ten hluk byl během nočního klidu (od 22:00 do 6:00). Během tohoto časového rozmezí mají všichni povinnost dodržovat klid a ochranu před hlukem a vibracemi. Pokud jste obtěžováni hlukem v době nočního klidu a nepomůže domluva ani písemné vyzvání, můžete zavolat městskou či státní policii, která má povinnost se na stanovenou adresu dostavit a ta také na místě může dotyčnému uložit blokovou pokutu, nebo věc předat obecnímu úřadu.

df

Vzít koště a bouchat jim do stropu dokud nepřestanou. Já jsem měl souseda, který nepracoval a jen chlastal s kámošema a v noci občas hráli šipky. To bylo něco hrozného jak to pořád do té zdi naráželo. Nejdřív jsem to řešil přes policii, ale ta řekla, že když se to nezklidní, tak mám zavolat ještě jednou. No přišli ve čtyři ráno. Pak jsem to řešil tím boucháním a nakonec jsem je hrát šipky odnaučil.