Mišák 1234

Poradíte s výpočtem obsahu obdélníka? Zkoušela jsem několikrát a nemohu na to přijít.

Vypočítejte obsah obdélníku ABCD, pokud je dána délka strany AB = a = 8,2 cm a úhlopříčka u = 2a.
Děkuji za radu.

Původní neotázka
Dobrý den, prosím o radu,zkoušela jsem to několikrát a nemohu na to přijít.

Nejlepší odpověď
Drap

Znáš jednu stranu a uhlopříčku. Pomocí Pythagorovy věty si vypočítáš stranu b. Nakonec vynásobíš stranu a a stranu b a máš výsledek.

Další odpovědi
Adula.57

Na internetu je spousta návodů, jak tuto rovnici vyřešit. Řešení domácích úkolů by sis měla vypracovávat/vy­počítávat sama, hlavně pokud je to takhle primitivní.
Tenhle odkaz by ti mohl pomoci: http://obdelnik­.wikina.cz/

Conchus

Kolik je ti let? Co takhle se zaptat učitele?