k4

Dobrý den, prosím o radu, při koupi nového PC, OS Windows 7 64 bit, jsem nainstaloval nové programy MS Office 2010.

Při pokusu o zavření dokumentu Word se mi nejprve zobrazí hláška tento soubor používá jiný uživatel nebo aplikace (C:\users\domov\ap­pdata\…\normal­.dotm, při zavření nemám otevřen jiný dokument tohoto typu. Po odkliknuti se zobrazí okno uložit jako pro změnu šablon a poté hlášení byly provedeny změny které ovlivňují i globální šablonu normal.dotm, chcete tyto změny uložit. Žádných změn šablony si při práci s dokumentem nejsem vědom a ani je nechce dělat, dokument pouze prohlížím. Při ukončení práce s programem, kdy musím pokaždé absolvovat tuto 3 krokovou fázi ukončení Wordu, jsem zbytečně zdržován odklikáváním těchto oken. Jde to nějak odstranit. Předem děkuji všem za pomoc a ochotu pomoct Karel

Odpovědi
jpau

Pod tou šablonou Normal si zkus představit jakési výchozí nastavení – takový profil.

Úplně na začátku se podívej, jestli před spuštětní Wordu (tzn. Word není spuštěn) nějakým nedopatřením neběží proces WINWORD.EXE. Pokud ano, tak to zabij.

Pokud to nepomůže, tak se ti zřejmě tato šablona adresuje kam nemá a to popravdě řečeno nevím, jak se od MSO 2007 mění (v MSO 2003 umím poradit). Zkusil bych nápovědu. Hesla jako „Normal.dot“ nebo „Výchozí šablona“ apod. Měl bys se pak dostat do takového dialogu, kde bude cesta, kterou popisuješ. Tak ji smažeš, OK, a je to.

!COOLMan!

Jestli si to stáhl ze serveru pro stahování mohl tam uživatel zanechat své věci (třeba z Ulož to je to dobré ale přes torrent tam lidi nechavají své dokumenty)

nonnel

Soubor Normal.dot pro Word se ve W7 ukládají do „C:\Users\jméno uživatele\AppDa­ta\Roaming\Mi­crosoft\Šablo­ny\Normal.dot“ Dostaneš se tam když v průzkumníkovi v Nabídce klikneš na Nástroje, Možnosti složky, vybereš zobrazení a zaškrtneš Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky. Z adresáře Šablony odstraň soubor Normal.dot. Dej opět vše do původního stavu (zaškrtni Nezobrazovat skryté soubory …), uzavři průzkumníka a otevři Word. Vytvoří se ti nový soubor Normal.dot. Všechna nastavení, která jsi ve Wordu udělal budou však ztracena. Musíš to nastavit znovu.

Doplňuji:
Kdyby to náhodou nepomohlo, vlož do PC CD Office, zadej instalace a tam někde by mělo být Opravit chyby. Klikni na to a on se bude snažit to opravit. Kdyby ani to nepomohlo, odinstaluj Word a znovu jej nainstaluj.