Silvie

Dobrý den, prosím o radu.

Ptám se za mého otce ohledně sloučení slovenského televizního vysílání s českým. Kanály chytám přes anténu Koloz.Jakmile signál zapojím přes slučovač, tak signál nejde. Pokud ho zapojím normálně, slovenské programy jdou nádherně, ale české nejdou. Chtěl bych slovenské programy sloučit s českýma.Signál chytám v obci Stříbrnice v obci Uherské Hradiště. Slováky chytám na 56 kanálu.Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejspíše jsou slovenské programy na stejné frekvenci jako české a proto to ve slučovači nejde. Jedině snad nějaký přepínač.

Další odpovědi
led

Ak používate 2 antény so zlučovačom signálov:
V obchode je dostať prepínač signálu TV/Game na koaxiálny kábel.
Výstup z prepínača si dajte do televízora a do „TV vstup prepínača“ dajte kábel z antény Sk a do „ame vstupu prepínača“ dajte kábel od antény CZ a môžte si prepínať bez straty signálu.
Doplňuji:
Oprava:
do „Game vstupu prepínača“

lexx

A máte vhodný slučovač pro tak vysoký kmitočet (56 kanál) UHF ? Na jakém kanálu vysílá český program ? Není to slučovač VHF (1–12K) / UHF (21–69K) jehož VHF vstup je pro 56 kanál neprůchozí ? Pokud je příjem přibližně ze stejného směru lze použít pro oba programy jedinou širokopásmovou anténu (síto) která přijímá kanály 21–69 a zapojit do TV napřímo bez slučovače.