Lucie43

Může mi někdo úplně polopatě poradit, jak udělat stránky miniweb na Wedosu? Jsem úplný laik.

Dobrý den, děkuji moc.

Upozornění: Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
ivzez

Tady si přešti nápovědu k Miniwebu:
https://kb.we­dos.com/cs/do­meny/administra­ce-domeny/sprava-miniwebu/

Navíc bych poradila se aspoň trochu zorientovat
v hypertextovém jazyce (HTML) a kaskádových
stylech (CSS), abys získala představu, jak to funguje.

Začít lze třeba tady: http://polopa­te.jakpsatweb­.cz/

aliendrone

Pokud je mi známo, tak k zakoupení doméně dostaneš diskový prostor, který můžeš zaplniít pomocí jejich WYSIWYG editoru. Znalostí netřeba, inteligence také ne (pokud je jen mírně vxyšší, než bublající bláto). ;)

Nebude to pravděpodobně žádný zázrak, ale pro začátek to asi bude stačit. Pro pokročilejší projekty se STEJNĚ budeš muset muset o tom něco naučit, až tě tahle blbůstka omrzí. ;) :)

Radovan R

v zákaznický části, v menu pod doménama je odkaz na miniweb.
Je tam jednoduchej editor, kde si jde naklikat jednoduchoučký web.
Chceš-li něco složitějšího, tak je dá editor přepnout do html, kde už můžeš dělat ledasco (pokud umíš html a css). A pokud neumíš, tak mi napiš a můžeme se domluvit.

anonym

Pro jednodušší statické weby je třeba umět základy HTML, CSS (alespoň tyto dva) plus hodí se znalost javascriptu, ale není to přímo nutné pro weby které mají jen něco staticky prezentovat …

Pokud bys na takový miniweb chtěl nahrát něco náročnějšího bude to chtít javascriptový framework jako třeba Angular, React nebo vue.js (osobně doporučuji spíš ten angular) … ten ti umožní vytvářet velmi komplexní webové aplikace a přitom si vystačit s prachsprostým miniweb hostingem bez php a bez databáze protože angular všechny interakce řeší na straně klienta javascriptem a veškeré datové operace skrze nějaké vzdálené API či cloudovou databázi na hostingu zcela nezávislou (např. Firebase).

Je ale možné že se ptáš na ještě jednodušší způsob, pokud možnost takový kdy se nebudeš muset učit vůbec nic a web stránky si napíšeš podobně jako dokument ve Wordu/Writeru atp. … v tom případě by se ti mohl hodit nějaký WYSIWYG editor webu například BLUEGRIFFON http://bluegrif­fon.org/, ten by ti do začátku mohl hodně pomoci.

anonym

jinak souhlasím aliendrone že WYSIWIG editor poměrně rychle narazí na své limity a časem už v něm bude komplikované přidávat netriviální funkce. To už bude fáze, kdy se ti vyplatí ho zahodit a opravdu se naučit HTML/CSS/JS 🙂 Pokud to s tím webem myslíš trochu vážně, tak jako tak se tomu učení nevyhneš. Leda bys byl bohat a nechal si web realizovat například na tržišti freelancerů www.nakodujto.cz , kde by to mělo vyjít levněji než u běžných web designerských firem které bys kontaktoval napřímo. Pak samozřejmě nemusíš umět nic a oni to vytvoří za tebe, jen tedy doporučuji v takovém případě abys rovnou trval na použití javascriptového frameworku Angular, React či Vue.js … jinak bude budoucí rozšiřování aplikace zbytečně komplikované a bude vyžadovat kompletní přepis. Když to bude od začátku v Angularu můžeč časem jen doplnit nová API nebo cloudové databáze a web přepisovat nebude nutné, prostě se jen doplní nové funkce a případně rozšíří hosting o podporu nějaké databáze, optimálně asi MongoDB.