pelech 1

Jak postupovat při vrácení kauce?

dobrý den pronajala jsem rodinný domek 2+kk po smlouvy jsme dodatečně doplnili že byla zaplacena kauce nic víc ted se ma nájemnik stěhovat a žádá kauci zpět jak se mam zachovat děkoji za radu

Nejlepší odpověď
gecco

Zkontrolovat si škody, ty z kauce – případně, uhradit – a zbytek (či celou) kauci vrátit…
Jak jinak???

Další odpovědi
cukrar

Musíte zjistit, zdali v domě nebyla udělána škoda, která by se uhradila z této kauce. (dnes jistota)
Pokud je vše OK, tak mu jí samozřejmě vrátíte.

ivzez

Gecco a Cukrar už Vám odpověděli.

Já bych doporučila kauci vrátit při přebírání bytu na základě předávacího protokolu, v němž vyznačíte všechny závady, nebo potvrdíte, že nájemník předal vše bez závad. Na závěr uveďte vrácení kauce ve výši (uveďte přesnou částku) a předávací protokol ve dvou stejnopisech oba podpeište. Jedno vyhotovení si ponecháte, druhé obdrží nájemník.