haniya

Dobrý den, proč se říká IQ TYKVE? Děkuji

Doplňuji:
mám pocit, že tím někdy urážíme i tykev né jen houpací koníky!

Nejlepší odpověď
anonym

Ja si to o sobe myslim take. : Ze mam :
IQ tykve , ktera jeste ke vsemu nekdy tykne a nekdy vykne. ! ☹ -iv-

Další odpovědi
Berušinka

Protože se to rýmuje? =D

tom004

Třeba,je to tím,že tykev zbavená dužiny,zní na poklep,také dutě. 🙂

arygnoc

znám i IQ houpacího koníka (omlouvám se tímto všem houpacím koníkům).

ale to se tak hezky nerýmuje (a tykev je dutá [no dobře, tak dutě zní]), tak by to mohla být i narážka na dutou (prázdnou) hlavu.
Doplňuji:
OK.
Omlouvám se tímto i všem tykvím.

anonym

Nesporně hlavní roli hraje rým a vtipná stručnost.
Ale možná kdyby tu byl nějaký jazykozpytec, tak by nám vysvětlil, že se to vyvinulo z původně staročeské nadávky: „Ty kvé!“,ve smyslu ty nulo, ty nýmande (písmeno Q, se používá v češtině tak málo, že má příznak zbytečnosti a bezvýznamu).

led

  • iv-

to, ako niekedy poviete IQ tykve a niekedy IQ vykve? 🙂

anonym

🙂
A vam vsem , co jste me dali jeste za moji odpoved palecky … palecek beru jako souhlas s odpovedi … , tak az budu zlata , tak vam uz nikdy nikomu nedam ani jeden !!
P.S. Ted to s vami musim jeste nejakou chvili vydrzet ( musim vas jeste vyuzit , zneuzit ) … ale jen do toho zlata. Pak se teprve odkryji – jaka doopravdy jsem ! :-p -iv-

rynek878

Tak to já Vás předběhnu a končím s palečky(u -iv-) už teď,a je to hotový.

anonym

Tak prosim .. ted u i vy Rynku vystrkujete ruzky ! A to jste byl muj prvni zenich v hledacku a take prvni , ktery me hned odmitl !
Me je to jedno. Dozenu to s Led. Slibila jsem ji za palecky 1 rukav z tricka odpovedi. :-p

  • iv-

led

Teraz sa sľubuje, keď z toho kriku o arynoca mám zaľahnuté v ušiach.:-(

anonym

To byla taktika. ! 🙂

led

opravujem arygnoca

led

Ano, máte veľkú pravdu, potom už nie je žiadny bodový stimul.
Konečne môžte beztrestne radiť a pýtať sa. Len tak, pre radosť.

anonym

Led, vy to mate cele nejake popletene ! Radila a ptala jsem se do ted. Teprve po zlate zacne prave coro – moro. ! 🙂 Vite kolik me to stalo sil se tolik mesicu pretvarovat ? 🙂

led

Ano, máte veľkú pravdu, potom už nie je žiadny bodový stimul.
Konečne môžte beztrestne radiť a pýtať sa. Len tak, pre radosť.

anonym

Hele, snoubenice, nebuď vztahovačná!
Všichni, co ti dáváme palečky, tím vyjadřujeme svoji podporu a zdařilou narážku na „tykne, a vykne“.

tom004

No,asi z toho,vykve-tu. :)