Dobrý den, přestěhovala jsem se k příteli do městského bytu, kde chceme zůstat jen několik měsíců. Jde to vyřešit jinak

než změnou trvalého bydliště? Nechci dvakrát absolvovat vyřizování dokladů a obíhání institucí. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

V tomto případě by mělo stačit jen přechodné bydliště nebo doručovací adresa.
Jinak jak už uvedl kole, je to jen evidenční údaj. Pouze si správce domu hlídá počet osob kvůli zálohám a vyúčtování na služby.
Ta dosílka je vhodná jen když nemáte někoho,kdo by vám poštu vybíral nebo dal avizo při rekomandu.

Další odpovědi
Michal Kole

musíte se nahlásit majiteli domu, zřídit si na poště dosílku.

Trvalé bydliště je jen evidenční údaj.

V dnešní době je normální, že student je hlášen u rodičů třeba v Aši a 5 let bydlí v Praze ve skupinovém podnájmu protože v Praze studuje vysokou školu.

Nebo je hlášen u rodičů, ale bydlí o 200 km dál na podnikové ubytovně (tam si trvalé bydlitě napsat nemůže)