Marta14

Nevíte co je toto? Je to z fyziky, je to koule na stožárku a uprostřed má nějaký plíšek?

Dobrý den přeji,mám dotaz jestli někdo nevíte co je toto.Je to z fyziky ale nevim co to je.Předem děkuji.
Je to koule na stožárku a uprostřed má nějaký plíšek.Pokud chcete vidět foto stačí napsat.

Nejlepší odpověď
anonym

Budeš velice laskavá, když přidáš i fotku.

Další odpovědi
Lamalam

Ukaž obrázek.

Klaproth

Jestli to vypadá tahle (pokud chceš vidět foto, stačí napsat), tak by to mohl být heliograf.

Emefej

Co je toto? To opravdu netuším, ale asi to bude tohle.

orwell

Mohl by to být Van de Graaffův generátor vysokého napětí, který se používá při pokusech v elektrostatice. Jeho součástí bude ještě nějaká třecí elektrika.