hruby

Kdo bude platit daň z příjmu při koupi bytu od družstva?

chci koupit byt do osobního vlastnictví od družstva za dohodnutou cenu kdo a kolik bude platit případnou dan z příjmu neb budu platit já z nabiti dík H.

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud vím, bytová družstva žádné byty neprodávají.

Nejde spíše o úplatný převod družstevního bytu do vlastnictví,
při němž musíte doplatit zbývající anuitu (to není prodej a koupě)?

Jde-li o převod bytu, nebude daň z příjmu platit ani jedna strana.
Nebudete platit ani daň z nabytí nemovitosti.
Až příští rok budete platit daň z nemovistosti
(za letošek ji zaplatí družstvo).

Mou odpověď si pro jistotu ještě ověřte
(jestli se od ledna t.r. něco nezměnilo).

jitule28

..byty byly města, založilo se družstvo a nájemníci vstoupily do družstva. Byla určena cena jednotlivých bytů i s pozemkem ..atd…a nyní se byty převádí na vlastníky..takže kolik bude daň, při převodu bytu z družstva na vlastníka?