lucinka2001

Použila jsem prošlý vaginální prášek Clotrimazol AL 100. Co se může stát a co mám teď dělat?

Dobrý den

Odpovědi
Edison

Na to Ti odpoví jedině tvůj lékař.

Alesh

Záleží na co jsi ho použila. 😉 A pak taky, jak moc byl prošlý. A jak je to dlouho, co jsi ho použila? Asi takhle… hele už ho tam máš, ven ho nevyndáš, nejspíš to jen ztratilo účinnost, čili se nebude dít nic. Pokud budeš mít dojem, že to v pořádku není a děje se něco špatně, tak si dojdi nebo nejprve zavolej na gyndu. Tím zavoláním určitě nic nezkazíš.

autacek

Co říká příbalový leták?

@Alesh jak, ven ho nevyndáš?

@Edison co asi tak může říct lékař na užívání prošlých prášků?

Můj tip je, že se stáří prášku mohlo mít vliv na účinnost a ty kvasinky či plíseň v pochvě ti zůstanou, je ale dost pravděpodobné, že to zabere, ublížit by ti to snad nemělo, až tedy na možné pálení, otoky a jiné negativní reakce, ale to může způsobit i prášek nový.