Koi

Dobrý den potřebuji poradit ohledně výpočtu poměru (epoxydu) poměr je daný 1,9:1 vím že na 1m2/1kg já potřebuji 1.7m2

Matematika potřeboval bych nějaký vzorec

Nejlepší odpověď
orwell

Požadovaná hmotnost dvousložkové směsi = m, tj m = 1,7 kg
Poměr hmotnosti 1. složky a hmotnosti 2. složky je dán a : b = 1,9 : 1
Jedná se tedy o rozdělení čísla m v poměru a : b, takže
hledaná hmotnost 1. složky
x = m * a / (a + b) = 1,7 * 1,9 / (1,9 + 1) = 1,114 kg
hledaná hmotnost 2. složky
y = m * b / (a + b) = 1,7 * 1 / (1,9 + 1) = 0,586 kg

Další odpovědi
Ametyst

I když je otázka dost zmateně podaná, výsledek vyřeší dvě trojčlenky.

Kelt

Začni od zadu . . Protože na 1 m2 /1 kg – tak 1/7 m2/x . Tak tam vyjde 1,7 kg.
A toto množství 1,7 kg se musí udělat tak, aby se namíchaly 2 složky v poměru 1,9/1, to je skoro 2:1. To je jednoduchá rovnice,nebo trojčlenka.

Edison

Nojo.. je to nějaký zmatený (i od Kelta)… Správně by měla znít, kolik potřebuji dílů čeho, potřebuju-li celkové množství 1,7 při poměru 1,9/1. Jest tak?