MartinL

Dobrý den, potřebuji poradit jak správně provést porážku cca 22 kg brojlerového krocana v malochovatelských podmínkách.

Porážka Krocana, zabití brojlera začátečníci

Nejlepší odpověď
janek66

na zabíjení krocana jsme používali klasický jutový pytel s dírou, který se navlekl na krocana a dírou se vystrčila jeho hlava.Která se usekla.Pytel je důležité navléknout až přes jeho křídla, ani nimi nemohl hýbat.Má v nich velkou sílu.

Další odpovědi
Drap

Buď podžíznutím, řeže se těsně za hlavou, a nebo useknutím hlavy.

Danča84

Manžel když byl malý, tak jednou zabíjeli velkou krůtu. Povedlo se jim jí přiklopit plechovou vanou, na té jeden seděl, pak kousek pozdvihli, ona vystrčila hlavu na světlo a usekli jí. Ještě chvíli po tom byl pod vanou prý děsný rachot, než se vycukala.

johana 56

Tatínek míval kdysi pro tento účel speciiální síť s pevnou šňůrou.Krocana do ní chytil,zatáhl a usekl hlavu.Šňůra sloužila také k zavěšení kvůli odkrvení.