breberka

Dobrý den,potřebuji poradit. Bratr začal jezdit dodávkou po celé ČR, Polsku, Německu, Slovensku a Rakousku.

Je od pondělí do pátku pryč…nonstop v aute. Zaměstnavatel mu nedává peníze na stravu ani ubytování, přespávat musí v dodávce, která k tomu není uzpůsobena. Zaměstnavatel mu řekl, že má spát v nákladním prostoru. Na co vše má nárok od zaměstnavatele v ČR a v zahraničí? Vyjíždí v pondělí v 8h ráno a příjíždí v pátek pozdě v noci. Musí mu přispívat na stravné a ubytování? A co to spaní v autě,je to ze zákona povoleno? Ve smlouvě nemá vyhrazené místo výkonu zaměstnání. Děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

Tady je rok 2011.Na co má zaměstnanec podle ZP,nárok.

http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/cestovni-nahrady-v-roce-2011/

Další odpovědi
venkovan

Přestože nadáváme společně na Odbory, dal bych jim podnět k zjištění jak zaměstnvatel dodržuje bezpečnostní předpisy. Požáal bych o ochranu osobnosti – tedy aby neřekli jméno kdo dal podnět.
Když ne odbory, tak úřad práce.
Už chyba je v pracovní smlouvě.

led

Overte si to, ale od nemeckých šoférov viem, že dostávajú náhradu za ubytovanie, ak neprespí v hoteli.

Hlada

Jsme v období hospodářské krize, ve které platí jiné zákony než ty, které jsou schválené v prostředí sněmovny. Před několika dny se tu někdo ptal, jestli je normální, že na místo skladníka-řidiče se hlásilo 350 lidí. Co k tomu dodat? Je pravděpodobné, že kdyby zaměstnavatel vyplácel vyšší odměny a poskytoval tak dražší služby, na trhu by se neudržel a nemohl by ani nikoho zaměstnat.