Maik

Dobry den potreboval bych zadost o prominuti trestu,jak to podat.

Nejlepší odpověď
fcoop

Chtělo by to nějaké „pikantní“ podrobnosti.Takto jeden neví,„vo co go“.
Ono jich je totiž víc.
------Např.

Vzor žádosti o podmíněné propuštění odsouzeného
18. 5. 2010

Žádost odsouzeného o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody

§ 88 tr. zák., § 331 odst. 1 tr. řádu)

Okresnímu soudu v ……………………

ke sp. zn.

Věc: Žádost odsouzeného ……………….. o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody

Já, níže podepsaný……………………, nar……….., povoláním……, bytem…………….., nyní ve věznici………………., jsem byl odsouzen rozsudkem……………………. ze dne……, sp. zn………….., pro trestný čin…………… podle §……………………..k ne­podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání…………………., pro jehož výkon jsem byl zařazen do věznice …..uvést typ věznice (se zvýšenou ostrahou, s ostrahou, s dozorem, s dohledem). K výkonu tohoto trestu jsem nastoupil dne……………. do věznice v………….. Polovina doby výkonu tohoto trestu mi uplynula dne……………………….

Podle § 331 odst. 1 tr. řádu tímto

žádám

o podmíněné propuštění z výkonu uvedeného trestu odnětí svobody, protože jsem přesvědčen, že jsem splnil podmínky uvedené v § tr. zák. K odůvodnění této žádosti uvádím následující skutečnosti.

Shrnutí dosavadního průběhu výkonu trestu.

Po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody budu pracovat v …………………………… a bydlet budu u ………………………………….

Ze všech uvedených důvodů navrhuji, aby……… soud………. rozhodl o mém podmíněném propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a stanovil mi přiměřenou zkušební dobu.

Místo a datum

Odsouzený ………………………….

Další odpovědi
sio

Záleží na tom, jakého trestu. Zda jde o podmíněný, nepodmíněný trest, zákaz činnosti atd. U některých to není možné, u jiných ano za určitých podmínek.

anonym

preco?
asi si si ho zasluzil.

terry

O prominutí celého trestu?
Nebo zbytku trestu?
Také je důležité, jakého činu se trest týká.

fcoop

krikri – nikdo se tě neptal,chytráku,na tvůj názor.
Tam se dostaneš,ani nevíš,jak.

sio

Já nevím, myslíte, že jde o VTOS? To by si věděl rady, a navíc, určitě by se neptal na netu. Třeba se ještě ozve. Ale souhlasím s vámi naprosto – nechápu ta chytrolíny, co místo odpovědi, kterou evidentně neznají, píšou svoje stupidní komentáře. Proč nezůstanou na Novinkách, tam budou mezi svými 🙂.