Onďas

Můžete mi poradit, jak na to jít, když nechápu skoro žádný vtip?

BTW je mi 11

Dobrý den.Potřeboval bych pomoct, nechápu skoro žádný vtip a nevím co dělat, můžete mi prosím pomoct ?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Palpatine

Klíčem k pochopení vtipů je pochopit jejich pointu, význam. Obvykle vznikají z obyčejných i neobyčejných životních příhod a trampot. Vtipů je hodně druhů. Jsou vtipy na náboženství, vědce, blondýnky, složité i jednoduché. V 11 letech jsem taky nechápal hodně vtipů a jejich význam pochopil až v pozdějších letech, kdy jsem měl za sebou více zkušeností a vědomostí.

Další odpovědi
EKSOT123

Onďas, zkusíme takový test, dám tipár vtipů, které bys podle mě mohl pochopit a další skupinu, na kterým nerozumí možný ani všichni dospělí.

1. skupina, měl bys aspoň polovinu pochopit:
>Moje motto: „Paměť už mi neslouží jako dřív.“ „Jo, a taky paměť mi už neslouží jako dřív!“
>„Pane doktore, jak se poznají příznaky sklerózy?”
„Pane Novák, to jsem vám přece vysvětloval včera!”
>Utíkají dva blázni z Blázince a jeden z nich naboural do jedné slečny, která šla kolem. „Vy jste blázen!“ křičí slečna. A druhý z nich říká: „Rychle pryč, poznala tě!“
>Policie přednedávnem zatkla podvodníka prodávajícího pilulky, které měly zajistit zákazníkům věčné mládí. Při prohlídce trestního rejstříku vyšlo najevo, že se jedná o recidivistu, který byl za tentýž trestný čin trestán již v letech 1794, 1856 a 1928.
>Malá myška uviděla poprvé netopýra. I zvolala radostně: „Hele, mami, andílek!“

>Otázka na rádio Jerevan:„Může 12V akumulátor zabít člověka?“ Odpověď:" Záleží na tom, z jaké výšky na něj spadne!"

2. skupina, vyžaduje více zkušeností k pochopení (schválně dávám ty slušnější, ale do stejné skupiny možná patří i ty méně slušné, je možné, že máš problémy právě s nimi, nebo si z nás děláš legraci):

Žena si vezme muže a doufá, že se změní, ale marně. Muž si vezme ženu a doufá, že se nezmění, ale marně.
Muž má řešení na každý problém, žena má problém na každé řešení.
Jak by to asi tenkrát bylo po explozi na Apollu 13, kdyby pilotovala žena: „Houstone, máme problém!“ „Co?“ „Ale nic, nech to být…“ „Co se stalo?“ „Nic…“ „Tak už to řekni!“ „Ne.“

Kepler

Z toho si nic nedělej. V 11ti letech ty vtipy pro dospělé ještě pochopit nemůžeš. Jestli ti to pomůže, tak smysl pro humor nemá ani 90% zdejších dospělých uživatelů.

Kelt

Postupně se to bude zlepšovat. Já také nerozumím všem vtipům a to jsem 5 x starší než ty a moji vrstevníci se diví, že směji vtipům, které jim směšné nepřipadají. Vtipů je několik druhů, kategorií, k pochopení vtipu potřebujeme mít nějaké znalosti o lidech, vlastnostech a charakterech, přehled o světě, co je charakteristické pro jednotlivé národy a jejich obyvatele – například Skotové jsou šetrní až lakomí, některé národy se nemají moc v lásce – proto je dobré znát historii a pod. Zkus vysvětlit nějaký vtip od rodičů, pokud ho nepochopíš sám.

Edison

Neznáme příčinu. Co na nich nechápeš? Je to slovní zásobou? Nebo tou zvláštní „logikou“? Vtipů je mnoho druhů. Přemýšlíš nad nimi?

Drap

Zamysli se.

agentpv

Ondro, možná nad každým slovem, větou moc přemýšlíš a hledáš nějakou logiku.
Jsou třeba nějaké situace v životě nebo ve filmu kdy se od srdce zasměješ?
Odpověz mi do diskuze, pokud chceš, dělal jsem 15 let kroužky, akce, soutěže, tábory… pro děti, a zkusil bych ve starém PC vyhledat vtípky nebo něco pro zasmání, popř. ti jinak pomoct.

klumprt

S tím ti hochu těžko někdo pomůže. Když ti někdo bude vysvětlovat vtip, tak ho tím znevtipní. Vysvětlování totiž vtipům nesmírně ubližuje. Myslím, že ten kdo pochopil vtip, tak se směje právě nějakému nečekanému logickému skoku, který právě sám z vlastních sil pochopil.
Možná, že někteří lidé prostě nemají schopnost smát se vtipům. No, snad mezi ně nepatříš.

Kryšpín

Pamětník mi pravil, vyrostla tady nová generace, která částečně touží po anglo vtipech a některé i když je krátké vedení nelze pochopit.

annas

Zkuste se podívat do archivu, podobné otázky zde byly. Třeba najdete radu, nebo vtip pochopíte.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20pocho­pit%20vtipy%20
--

"Řekni mi, čemu se směješ, a já ti řeknu, do které chodíš třídy.“ (Michaela Pejchalová)

Vlastnío zdroj v poznámkách.

--
Z toho plyne, že všechny vtipy nepochopíte. Souvisí to s vaší slovní zásobou, poznáváním slov, která mají základní význam, ten znáte, ale u vtipu jde o význam zpravidla přenesený. Nebo vynechání něčeho v kontextu a změní se význam. Poznáte až na 2. stupni. v češtině.

Význam vtipu se nedá vysvětlovat, jinak to není vtip. Musí ho každý sám pochopit, co dává smysl, co je nesmyslné, tedy nadsázka. Podstatou pochopení je správné uvažování.

Jeden vtip.

Otec se dívá pozorně na fotbal. a padne gól. Chlapec ho vyruší a zeptá se třeba: Kdo dal gól? Otec reaguje: Drž hubul

To znamená, aby syn dotazem nevyrušoval soustředěného otce. Pointa je v tom, gól dal „Druž hubu.“, i když to bylo napomenutí.

Pochopil jste? Pokud ano, v pořádku, pokud ne, zkuste přemýšlet.

ivzez

Všímej si souvislostí všude kolem sebe.

Začni u toho nejjednoduššího → např. zde jsi měl
před napsáním otázky smazat upozornění.

U krátké otázky to příliš vadit nemusí.
Ale u složitějšího problému to upozornění
zbytečně odvádí pozornost.