Adam@

Pomůžete mi? Jakou hustotu má krychle s podstavou 36 m², jestliže jeho váha je 2 933 072,64‬ kg?

Nevím jak vypočítat objem.

Nejlepší odpověď
orwell

Protože hustota se udává v kg/m3 určitě víš jaké veličiny k těmto jednotkám patří. Protože hmotnost krychle znáš, zbývá ti určit její objem. Takže si z obsahu podstavy (čtverce) vypočítej délku strany = hrany krychle a objem je už pak brnkačka. No a zbytek už dokážeš sám.

Další odpovědi
Emefej

Napovím první krok – vypočítej objem krychle.

Pepa25

Hmm, ta musí být z nějakého pořádně těžkého materiálu, mně to vychází víc než pro olovo… Palladium? Ale tolik? Nebo je to jen školní příklad?

orwell

Jsi dost blízko. Mně vyšla zhruba o 30% nižší než hustota zlata a o 13% větší než hustota palladia.

Emefej

Mě vyšlo, že se to blíží hustotě prvku s protonovým číslem 96, ale toho bylo doposud připraveno pouze několik µg.

orwell

Pravda, zajímavý to prvek:
http://www.prvky­.com/96.html

orwell

Adam@: to jsou ale základní vzorce. Tak se mrkni do učebnice, sešitu, nebo sem:
https://www.vy­pocitejto.cz/ob­jem-povrch/krychle/